هزینه ثبت برند در سال 99 | شماره تماس ویژه 45403-021

هزینه ثبت برند در سال 99 | شماره تماس ویژه 02145403

هزینه ثبت برند و لوگو تجاری و حرفه ای با توجه به اینکه فرد متقاضی یک فرد حقیقی و حقوقی باشد دارای تفاوت می باشد. از جمله مهمترین پارامتر های تاثیرگذار در هزینه نهایی ثبت برند و لوگو تجاری می توان به هزینه انتقال و اجازه بهره برداری هزینه مجوز بهره برداری و خاتمه از مربوط به اصلاح اظهارنامه و زمینه‌های آن و همچنین هزینه ثبت تغییرات برند و لوگو تجاری و غیره اشاره نمود.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت برند نوشته شده در 26 مرداد 1399

هزینه ثبت برند موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد اگر شما شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید با توجه به نوع فعالیت خود نیاز است تا برند و علامت تجاری و خدماتی کسب و کار و حرفه خود را نیز به ثبت برسانید که این موضوع نیازمند هزینه ای قابل تعیین خواهد بود. کارشناسان ما در موسسه حقوقی ثبت ملل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بوده و در صورتی که می خواهید در مورد هزینه ثبت برند اطلاعات کافی و جامعی به دست بیاورید با ما در ادامه مقاله همراه بوده و مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه نمایید:


میزان هزینه ثبت برند

در حالت کلی برای آن که ما بخواهیم نام و نشان و یا برند تجاری و حرفه ای خود را به ثبت برسانیم باید یکسری هزینه ‌ها را پرداخت کنیم همچنین ارقام مربوط به هزینه ثبت برند با توجه به نوع حقیقی و یا حقوقی بودن برند دارای تفاوت می باشد. همچنین برای مبلغ ثبت برند لازم است تا هزینه ‌های مربوط به چاپ در دو روزنامه کثیرالانتشار نیز به صورت تمام و کمال پرداخت گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت ملل ارتباط برقرار کرده و اطلاعات جامع و کافی را در این زمینه به دست بیاورید.

هزینه ثبت برند

توضیح جامع در مورد هزینه ثبت برند و شرکت

رقم مربوط به هزینه ثبت برند و شرکت به نوع شرکتی که توسط گروه و یا فرد مورد نظر انتخاب می گردد رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال یک شرکت سهامی عام می باشد که دارای پیچیدگی های اداری بسیار زیادی بوده و این موضوع طبیعی است که هزینه ثبت برند و شرکت برای این نوع شرکت از یک شرکت با مسئولیت محدود که دارای پیچیدگی کمتری است رقم بالاتری باشد. همچنین همانطور که قبل تر اشاره کردیم هزینه ثبت برند متناسب با اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد و این موضوع نیز در رقم نهایی مربوط به هزینه ثبت برند و شرکت تا حد بسیار زیادی اثرگذار می باشد.


پارامترهای مربوط به هزینه ثبت برند

در حالت کلی برای ثبت برند و شرکت مورد نظر یکسری هزینه ‌های کلی در نظر گرفته می شود که مجموع آن به عنوان هزینه ثبت برند قلمداد می گردد که در زیر به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

برای ثبت اظهارنامه مربوط به برند علامت و لوگوی تجاری به ازای یک طبقه برای هر شخص حقیقی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و برای هر شخص حقوقی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود. همچنین در صورتی که هر طبقه اضافی وجود داشته باشد شخص حقیقی لازم است تا مبلغ ۲۰ هزار تومان بیشتر و همچنین شخص حقوقی نیز لازم است تا ۴۰ هزار تومان بیشتر پرداخت نمایند. پارامتر بعدی در موضوع هزینه ثبت برند حق الثبت علامت و یا نشان تجاری می باشد که این پارامتر به ازای یک طبقه برای شخص حقیقی مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می باشد. در این پارامتر نیز در صورت وجود هر طبقه اضافی شخص حقیقی باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بیشتر و شخص حقوقی باید مبلغ ۲۰۰ هزار تومان بیشتر پرداخت نماید. پارامتر بعدی در موضوع هزینه ثبت برند مبلغ مربوط به تمدید دوره های ۱۰ ساله برای ثبت برند و نشان تجاری می باشد که در این مورد شخص حقیقی و شخص حقوقی باید معادل حق ثبت علامت مبلغی را پرداخت نمایند.

مبلغ ثبت برند

همچنین برای جریمه تاخیر در تمدید برند و لوگوی تجاری شخص حقیقی و حقوقی باید معادل نصف حق ثبت علامت را پرداخت نمایند. هزینه‌های مربوط به استعلام برای اجازه بهره برداری و یا اعراض و همچنین انتقال برای ثبت برند و نشان و لوگوی تجاری برای هر شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و همچنین برای هر شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد. پارامتر بعدی هزینه مربوط به انتقال قرار دادی به ازای هر طبقه برای ثبت برند و لوگو تجاری با هر میزان کالا و خدمات می باشد که در این مورد از هزینه ثبت برند شخص حقیقی باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و شخص حقوقی باید مبلغ ۲۰0 هزار تومان را پرداخت نماید و در صورتیکه هر طبقه اضافی وجود داشته باشد برای هزینه حق ثبت انتقال به شخص حقیقی باید مبلغ ۵۰ هزار تومان اضافه تر و همچنین شخص حقوقی نیز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اضافه تر پرداخت نماید. از دیگر پارامترهای بسیار مهم موجود در موضوع هزینه ثبت برند می توان به  موارد زیر اشاره کرد:


  1. پرداخت هزینه مربوط به مجوز بهره برداری یا فکس و خاتمه به ازای هر طبقه که برای شخص حقیقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای شخص حقوقی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان می باشد.
  2. پرداخت هزینه مربوط به فسخ و یا خاتمه به ازای هر طبقه اضافی برای ثبت برند و نشان تجاری برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.
  3. پرداخت هزینه ‌های مربوط به اصلاح اظهار نامه و زمینه‌ های آن که برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.
  4. پرداخت هزینه مربوط به انتقال اظهارنامه و یا اجازه بهره برداری برای ثبت علامت و برند تجاری و حرفه‌ ای که این پارامتر برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.
  5. پرداخت هزینه مربوط به ثبت تغییرات به جز انتقال مالکیت و اجازه بهره برداری که این پارامتر برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.
  6. پرداخت هزینه مربوط به صدور گواهی المثنی که برای شخص حقیقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بوده و برای شخص حقوقی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان می باشد.


هزینه ثبت علامت تجاری و لوگو

هزینه مربوط به ثبت لوگو با توجه اینکه شخصی متقاضی یک شخص حقیقی است و یک کارگزار حقوقی می ‌باشد و شیوه آن نیز با توجه به شخص درخواست کننده میتواند متفاوت از دیگری باشد برای هر شخصی هم وجود دارد تا مدارک دریافتی مورد نظر را ارائه کرده با توجه به اینکه شیوه کاری که سپری می گردد دارای تفاوت می باشد.

میزان هزینه ثبت برند

هزینه مربوط به ثبت برند و علامت تجاری نیز با یکدیگر دارای تمایز و تفاوت می باشد. هزینه ثبت علامت تجاری علاوه بر هزینه های واریزی هر علامت تجاری باید آگهی را در روزنامه رسمی کشور نیز به چاپ رسانده که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و همچنین رنگی بودن و یا سیاه سفید بودن آن هزینه مورد نظر دارای تفاوت و بالا و پایین می باشد. همچنین در مورد متقاضیان خارجی که با اجرای مقررات کنوانسیون پاریس تقاضای خود را به اداره ثبت علائم تجاری و صنعتی اعلام می نمایند. باید مبلغ ارزی مطابق با مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه ها مطابق با نرخ رسمی کشور در نظر گرفته شده و آن را پرداخت نمایند.

لینک کوتاه مطلب:

لینک شبکه اجتماعی:

1- ویرگول

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403