مزیت های ثبت شرکت در مناطق آزاد

مزیت ثبت شرکت مناطق آزاد

ثبت شرکت یک فعالیت مهم امور تجاری شخصیت¬های حقیقی و حقوقی به حساب می¬آید. با سپردن ثبت شرکت خود در مناطق آزاد به موسسه ثبت ملل دیگر نگرانی نخواهید داشت.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 24 شهریور 1401

ثبت شرکت

ثبت شرکت، یک فعالیت اقتصادی برجسته و مهم برای اغلب شخصیت های حقیقی و حقوقی محسوب می شود. لازم به ذکر است که ثبت انواع شرکت، چالش های بسیار زیاد و متفاوتی را برای شخصیت های حقیقی و حقوقی به دنبال خواهد داشت. امروزه این مسئله که ثبت یک شرکت نیاز به صبر و حوصله و تحقیقات بسیار زیادی دارد از کسی پوشیده نیست. از این جهت اگر شما هم متقاضی ثبت شرکت هستید بهتر است به توصیه ها و نکات مهم این مقاله توجه کرده تا ثبت شرکت خود را بدون مشکل و در سریع ترین زمان ممکن  انجام دهید.

ثبت شرکت مناطق آزاد

با ثبت شرکت خود از طریق موسسات با تجربه در این زمینه می توانید در وقت خود صرفه جویی نمایید

شما می توانید ثبت شرکت خود را به موسسات باتجربه ای که در این زمینه فعالیت می کنند بسپارید. گفتنی است که بعضی از این موسسات هزینه های اضافی و غیر ضروری بسیار زیادی را از شما دریافت می کنند. به همین دلیل باید در انتخاب آنها دقت بسیار زیادی به خرج داده و از بهترین ها در این زمینه استفاده کنید. تجربه و سرعت کار از مهم ترین ویژگی های هستند که باید در این انتخاب سرنوشت ساز در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: مراحل دریافت کارت بازرگانی
اینفوگرافیثبت شرکتمناطق آزاد

کلیاتی از امور لازم برای ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در سال 1401

هزینه ثبت شرکت، با توجه به نوع شرکتی که مایل به ثبت آن هستید مشخص خواهد شد. برای ثبت انواع شرکت ها یک سری هزینه های قانونی وجود دارند که باید آنها را پرداخت نمایید. این هزینه ها برای ثبت انواع شرکت ها متفاوت خواهند بود. هزینه های ثبت شرکت شامل مواردی مانند: هزینه پایه ثبت، حق ابطال تمبر، هزینه ثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها، هزینه های پستی، سرمایه اولیه و حق الوکاله ثبت شرکت می شوند. در نهایت باید بگوییم که با کمی هزینه بیشتر به عنوان کارمزد می توانید ثبت شرکت خود را به موسساتی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند سپرده، و وقت با ارزش خود را صرف امور دیگر کنید.

پیشنهاد مطالعه: هزینه ثبت انواع شرکت ها در سال 1401

زمان لازم برای ثبت شرکت

معمولا زمان لازم برای تکمیل فرم ها و انجام کارهای ثبت شرکت از 10 الی 14 روز کاری است. ولی به طور کلی نمی توان زمان مشخصی را برای این کار معین کرد. زیرا کم و کاستی در مدارک لازم و یا رخ دادن شرایط پیش بینی نشده می تواند منجر به  افزایش این زمان شود.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق آزاد میتواند مزیت های بسیار زیادی را برای کسب و کارها و شخصیت های حقیقی و حقوقی به دنبال بیاورد. مناطق آزاد در حقیقت یک ناحیه محافظت شده غیر بندری یا بندری هستند که شامل بعضی از قوانین سرزمین های اصلی نمی شوند. ایده تاسیس این مناطق در اصل به بعد جنگ جهانی دوم بر می گردد. هدف این مناطق جذب فعالان اقتصادی و سرمایه های خارجی با استفاده از مزیت های مانند: نبود قوانین بی فایده و دست و پاگیر، تسهیل و سرعت بخشیدن به واردات و صادرات کالا و معافیت های مالیاتی است. لازم به ذکر است که مجوز فعالیت در این مناطق به صورت سالیانه با ارائه مدارک لازم به شخصیت های حقوقی و حقیقی داده می شود. ولی باید بدانید که برای تمدید این مجوز باید  سالیانه اقدام کنید.

یکی از مزایای ثبت شرکت و فعالیت در مناطق آزاد، 20 سال معافیت مالیاتی است. که شرکت های فعال می توانند به راحتی از آن بهره مند شوند. آسانی ثبت شرکت های خارجی مثل شرکت های داخلی در این مناطق از مزیت های مناطق آزاد محسوب می شود.

آمار ثبت شرکت

ثبت شرکت در مناطق آزاد  

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد

مناطق آزاد مزیت های ویژه ­ای، برای ترغیب شخصیت ­های حقیقی و حقوقی به منظور ثبت شرکت و فعالیت در این مناطق ارائه می کنند. یکی از مزیت های فعالیت در مناطق آزاد، معافیت های بیست ساله برای شرکت های فعال و ثبت شده در این مناطق است. یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در این مناطق رفت و آمد اتباع خارجی بدون نیاز به روادید است. که باعث جذب گردشگر و سرمایه های خارجی می شود. نبود محدودیت در انتقال ارز بین مناطق آزاد کشور و تضمین کاری برای سرمایه گذاران خارجی هم دو مزیت دیگر ثبت شرکت در مناطق آزاد هستند. از دیگر ویژگی های که می توان در این زمینه به آنها اشاره کرد: خدمات بانکی منعطف، خدمات بیمه ای وسیع و گسترده، معامله های ارزی آسان، ورود و فعالیت آسان شخصیت های حقوقی به بازار بورس، بخشودگی های گمرکی برای واردات یک سری محصولات خاص( مواد اولیه، تجهیزات کارخانه ای و تولیدی)، صادرات و ترانزیت بدون مشکل کالا از این مناطق هستند.

معافیت های مالیاتی ثبت شرکت در مناطق آزاد

 

ماده سیزده قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به معافیت های مالیاتی  شرکت های ثبت شده در این مناطق می پردازد. بر اساس این ماده: شخصیت های حقوقی و حقیقی که در مناطق آزاد به انواع فعالیت های اقتصادی مشغول هستند. به مدت 15 سال( در حال حاضر 20 سال) برای همه فعالیت های اقتصادی خود در این مناطق شامل معافیت های مالیاتی می شوند. این شرکت ها پس از مدت زمان تعیین شده در قانون (20 سال)، تابع قوانین مالیاتی مصوب مجلس خواهند بود.

شروط استفاده از معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد

بر خلاف تصور عموم مردم و به دلیل تبلیغات غلط موسسات ثبت شرکت، ثبت یک شرکت در مناطق آزاد لزوما معافیت­ های مالیاتی را برای شخصیت ­های حقیقی و حقوقی به دنبال نخواهد آورد. لازم به ذکر است که معافیت مالیاتی شرکت ­ها در مناطق آزاد، مشروط و تابع یک سری قوانین و مقررات است.

یکی از شرط های اساسی برای استفاده از این معافیت ها، فعالیت شرکت در محدوده مناطق آزاد است، زیرا این معافیت ­ها برای حمایت و پیشرفت کسب و کارهای این مناطق وضع شده اند. به همین دلیل اگر شرکت های ثبت شده در این مناطق با دیگر شرکت­ های فعال در این مناطق معاملاتی انجام دهند مشمول مالیات نخواهند شد. از دیگر شروط بهره مندی از معافیت های مالیاتی مناطق آزاد، تسلیم اظهارنامه مالیاتی در زمان تعیین شده و کسب مجوز لازم از سازمان مربوطه است.

⚖ موسسه ثبت ملل، تخصصی ترین مرکز ثبت شرکت، ثبت برند در ایران

مشاوره رایگان:     45403 021

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403