ثبت لوگو | ثبت علامت تجاری

ثبت لوگو | ثبت علامت تجاری

ثبت لوگو و علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کار محسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است.ثبت برند در تهران همانند ثبت شرکت از یک سری سلسله مراتب برخوردار است.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت برند نوشته شده در 9 مهر 1399

ثبت برند یا نام تجاری نامی است که محصولات و خدمات و شرکت هارا از سایر شرکت ها متمایز می کند.برند یا نام تجاری بصورت لاتین وغیرلاتین در دنیای کسب و کار مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از برند یعنی استفاده از انحصار یک امتیاز از یک کالا یا خدمات خاص بطوریکه حق سو استفاده یا کپی یا حتی اعمال تحریم از آن سلب می شود.

لوگو چیست؟

نمادی تصویری که برای بیان کردن یک عبارت،موضوع یا القا نمودن یک موضوع و معرف یک شرکت،محصول،سایت یا وبلاگ و غیره است.

نام تجاری چیست؟

نام تجاری یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده کالا یا خدمات شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

ثبت برند ،لوگو و علایم تجاری در تهران:

ثبت برند و علایم تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کار محسوب شده و بمنظور مداومت در تجارت بسیار مهم است.با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و ین امر مانع از استفاده رقبا از نام ئ نشات تجاری شما می گردد.

 چگونگی ثبت برند در تهران:

علامت تجاری را می توان دراشکال مختلف به ثبت رساند بعنوان مثال:لوگو،لوگو تایپ،طرح،آرم یا نام تجاری.

ثبت برند در تهران همانند ثبت شرکت از یک سری سلسله مراتب برخوردار است که به تفصیل به آن می پردازیم:

بعد از جمع آوری مدارک اسم مورد نظر همراه یک اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود.اداراه مالکیت صنعتی اداره ایست که متولی صادر کننده ی ثبت برند در همه نقاط ایران می باشد، و اسم مد نظر شما برای ثبت برند در صف بررسی و کارشناسی قرار خواهد گرفت.در صورت پزیرفته شدن اسم مورد نظر بقیه مراحل اداری انجام خواهد شد و در صورت رد اسم مورد نظر بعلت تشابه با اسامی دیگر در آن طبقه شغلی ، مجدد باید اسم دیگری برای ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی فرستاده شود.

 

 مدارک لازم جهت ثبت برند درتهران:

شخص حقیقی:

1.    ارایه رونوشت شناسنامه

2.    ارایه رونوشت کارت ملی

3.    ارایه رونوشت و کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد

ارایه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه بهره برداری،پروانه ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی ویا هرگونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.

شخص حقوقی:

1.    ازایه رونوشت شناسنامه

2.    اراسه رونوشت کارت ملی

3.    ارایه رونوشت روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از 2سال سپری شده باشد)

4.    ارایه رو نوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه بهره برداری،پروانه ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا گونه گواهی فعالیتی که ازنهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارایه گردد.

ارایه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد الزامی است.

 

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در تهران:

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید.این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد،بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوه دولتی خواهد بود.

ثبت علامت تجاری در تهران:

نام یا عنوانی که تولید کنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولید کنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. که به مرور زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علایمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا وخدمات آنهارا تشخیص دهند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در تهران:

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سواستفاده از آن جلوگیری کنیم می بایست علامت خودرا بصورت بین المللی ثبت نماییم.برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی برند و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری،لازم نیست که بطور جداگانه در هریک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم. ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظریا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت میکند.هرشخص می تواند در هرکدام ازکشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد(از نظر ملیت،اقامت در آن کشور،اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور)متقاضی ثبت علامت تجاری خود بصورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خودرا بصورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند بصورت بین الملی تحت سیستم ثبت برند مادرید در کشورهای مورنظر خود میتواند اقدام نماید.

مزایای ثبت برند و علامت تجاری در تهران:

§       احذ گواهینامه ثبت برند یا همان(برند)یک سند معتبر با مزایای مختلف برای کسی است که آن را از اداره کا مالکیت صنعتی در یافت می کند.

§       هرتولید کننده و صاحب ضغلی برای محصولات خود باید نامی انتخاب کندکه مشتریان برتی خرید و شناخنت محصوب بدنبال نام نجاری آن باشند.

§       اصل و اساس شروع هر فعالیت یا تولید نتخاب نام برند یا ثبت برند آن برای جلوگیری از کپی برداری سایرین می باشد

§       امروزه صاحبان همه مشاغل برند خودرا به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت برند دوم،سوم و...برای محصولات خود باشند.

§       ثبت برند در تمامی رشته های مشاغل مختلف با کالاهای مختلف در زمینه های بازرگانی،تولیدی ،فروشگاهی و خدمات قابل اخذ می باشدکه میتواند بطور مستقیم بررسی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند بهمراه دارد.

§       در صورت ثبت نام تجاری در صنف خود میتوانید انحصاررا در اختیار خود گرفته و اجازه استفاده و کپی برداری را از رقبای خود بگیرید.

وقتی برندها دارای ارزش مالی میشوند که نکات مختلفی روی آنها انجام شود.مثلا نوع انتخاب اسم برای هر صنف متفاوت می باشد یا فارسی و یا لاتین بودن آن و یا نوع کالاهایی که برای آن انتخاب می شود و رعایت اصول قانونی جاری کشور در امور ثبت آن(که بهتر است باکارشناسی مربوطه آن مذاکره شود)و یا نوع تبلیغات و به بازار عرضه کردن آن.

 دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران متخصص و مجرب موسسه ثبت ملل فقط با شماره گیری 45403-021

 نگارنده:گلشن معین فر

لینک کوتاه مطلب :


موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403