هزینه ثبت برند در سال 1401| شماره تماس ویژه 45403-021

هزینه ثبت برند در سال 1401| شماره تماس ویژه 02145403

هزینه ثبت برند و لوگو تجاری و حرفه ای با توجه به اینکه فرد متقاضی یک فرد حقیقی و حقوقی باشد دارای تفاوت می باشد. از جمله مهمترین پارامتر های تاثیرگذار در هزینه نهایی ثبت برند و لوگو تجاری می توان به هزینه انتقال و اجازه بهره برداری هزینه مجوز بهره برداری و خاتمه از مربوط به اصلاح اظهارنامه و زمینه‌های آن و همچنین هزینه ثبت تغییرات برند و لوگو تجاری و غیره اشاره نمود.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت برند نوشته شده در 26 مرداد 1399

اگر شما شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید با توجه به نوع فعالیت خود نیاز است تا برند و علامت تجاری و خدماتی کسب و کار و حرفه خود را نیز به ثبت برسانید که این موضوع شامل هزینه هایی است. این هزینه بر اساس عوامل مختلفی است برای مثال استفاده از حروف لاتین در برند شما نیازمند صرف هزینه بیشتری می باشد. تعرفه و قیمتی که برای ثبت یک علامت تجاری باید پرداخت نمایید بر اساس تعداد طبقات یک برند نیز متفاوت می باشد و بصورت کلی باید مواردی مثل: کارت بازرگانی، اظهارنامه، آگهی هایی که در روزنامه باید منتشر کنید عواملی این چنین را در نظر داشته باشید.

برای حفظ حقوق مادی و معنوی محصولات و خدمات خود، بهتر است تا علامت تجاری خود را به ثبت رسانده و در این مسیر باید هزینه های خاصی را پرداخت نمایید. برای بررسی تعرفه ها و اطلاع بیشتر از هزینه ها می توانید بصورت 24 ساعته از طریق راه های ارتباطی با موسسه حقوقی ثبت ملل در تماس باشید.

هزینه ثبت برند شامل چه مواردی می‌شود؟

برای مراحل ثبت برند باید از طریق اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کرد و یک اظهارنامه ارائه کرد. برای پر کردن اظهارنامه می‌توانید به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه کنید و برای ثبت برند درخواست بدهید. علاوه بر این می‌توانید از طریق سامانه اینترنتی ثبت علائم تجاری برای ثبت برند اقدام کنید.

هزینه ثبت برند با توجه به شرایط محصول یا خدمت شما و هدفی که دارید متفاوت است. اگر تاجری بخواهد از حروف لاتین استفاده کند باید حتما کارت بازرگانی داشته باشد که منجر به افزایش هزینه می‌شود. همچنین هزینه ثبت برند بر اساس تعداد اضافه طبقات بین‌المللی متفاوت است. علاوه بر این بر اساس اینکه مربوط به طبقه حقیقی یا حقوقی باشد متفاوت است. در نهایت یکی دیگر از هزینه‌های ثبت مربوط به هزینه ثبت اظهارنامه و چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی است.

بنابراین شامل ثبت اظهارنامه و اضافه طبقات،‌ هزینه اخذ کارت بازرگانی و هزینه چاپ آگهی است.

ثبت برند

هزینه ثبت برند برای اشخاص حقیقی

این هزینه بر حسب حقوقی یا حقیقی بودن شخص متقاضی ثبت متفاوت و مختلف است و در کنار تمام هزینه‌ها هزینه چاپ آگهی هم وجود دارد که با توجه به تعداد سطرها و کلمات، ابعاد آگهی و سایر علامت و سیاه و سفید یا رنگی بودن آن متفاوت است. هزینه چاپ در روزنامه رسمی مبلغی بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان است. اگر شخص متقاضی ثبت خارجی باشد باید از طریق اداره ثبت علائم اقدام کند و معادل ارزی هزینه‌های ثبت را طبق نرخ رسمی پرداخت کند.

موارد

هزینه (تومان)

هزینه تنظیم اسناد و ایجاد حساب کاربری

000/310

هزینه ورود اطلاعات در سامانه

000/380

هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هرطبقه

000/800

حق‌الثبت به ازای یک طبقه

000/300

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست

000/490

هزینه روزنامه رسمی آگهی اول

متغیر بستگی به تعداد طبقات از 000/300 تا 000/۵۰۰/2

هزینه روزنامه رسمی آگهی دوم

متغیر بستگی به هزینه روزنامه رسمی اول دارد

 

هزینه ثبت برند برای اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی برای ثبت برند باید مدارک زیر را ارائه کنند:

  • تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
  • آخرین آگهی تغییرات
  • جواز کسب و یا پروانه بهره‌برداری
  • آگهی تاسیس

موارد

هزینه (تومان)

هزینه ورود اطلاعات در سامانه

000/۹۵۰/1

هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هر طبقه

000/65

حق‌الثبت به ازای یک طبقه

000/6000

حق الوکاله

000/770

هزینه روزنامه رسمی

متغیر بستگی به تعداد اقلام و طبقات دارد

 

تفاوت هزینه ثبت برند با لوگو

جالب است بدانید که ثبت لوگو و برند، از نظر قیمت و هزینه، هیچگونه تفاوتی با یکدیگر نداشته و بعضا در مواردی که لوگوی شرکت یا کسب و کار شما رنگی باشد، صرفا هزینه آن برای چاپ در آگهی بصورت اضافه دریافت می شود.

هزینه ثبت برند

نکاتی درباره هزینه ثبت برند و ثبت شرکت

ثبت برند و ثبت علائم تجاری یک امر اختیاری است و قانونگذار آن را الزامی نکرده است اما در برخی محصولات و خدمات به دلیل اهمیت بالایی که دارند برای حفظ سلامت و بهداشت جامعه ثبت برند الزامی است. برای مثال در حوزه دارویی، ‌لوازم آرایشی و بهداشتی و یا مواد غذایی با بسته‌بندی‌های مخصوص و یا نوشیدنی‌ها و غیره ثبت برند الزامی است.

رقم مربوط به هزینه ثبت برند و شرکت به نوع شرکتی که توسط گروه و یا فرد مورد نظر انتخاب می گردد رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال یک شرکت سهامی عام می باشد که دارای پیچیدگی های اداری بسیار زیادی بوده و این موضوع طبیعی است که هزینه ثبت برند و شرکت برای این نوع شرکت از یک شرکت با مسئولیت محدود که دارای پیچیدگی کمتری است رقم بالاتری باشد. همچنین همانطور که قبل تر اشاره کردیم هزینه ثبت برند متناسب با اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد و این موضوع نیز در رقم نهایی مربوط به هزینه ثبت برند و شرکت تا حد بسیار زیادی اثرگذار می باشد.

برای ثبت برند ضروری است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • انتخاب نام مناسب با توجه به نوع محصول یا خدمت
  • ساده،‌ واضح و روشن بودن برند به شکلی که مشتریان را دچار اشتباه نکند
  • نام برند باید نشان‌دهنده ویژگی‌های محصول باشد و آن را توصیف کند
  • برند شما نباید تکراری باشد و باید نوآوری داشته باشد

هزینه ثبت برند بین المللی

اگر تصمیم دارید که برند خود را بین‌المللی کنید باید در ابتدا این برند را در ایران به ثبت برسانید و پس از آن برای ثبت برند بین‌المللی اقدام کنید

این کار بر اساس سیستم مادرید انجام می‌شود و وکلا می‌توانند این کار را برای شما انجام بدهند. البته لازم به ذکر است که ثبت بین ‌المللی علائم تجاری یک کار پرهزینه است و به دلیل تغییر در نرخ ارز و مشکلاتی مانند تحریم‌ها روند آن دشوار تر و پرهزینه‌تر نیز شده است. اما لازم است بدانید که اگر صاحب یک برند بزرگ هستید و در حوزه بین‌المللی فعالیت می‌کنید حتما باید این کار را انجام بدهید و ثبت برند بین‌المللی در این صورت برای شما ضروری است.

استعلام ثبت برند چگونه است؟

حتما قبل از ارسال درخواست خود برای ثبت برند، از طریق سایت http://rrk.ir وضعیت نام پیشنهادی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که قبل از شما کسی این نام را ثبت نکرده است. انجام این کار به شما در صرفه جویی زمان و هزینه‌هایتان کمک می‌کند. البته استعلام ثبت برند نیاز به تخصص در این زمینه دارد و در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه ندارید بهتر است این کار را به دست وکلا و تیم حقوقی با تجربه ثبت ملل بسپارید.

تفاوت هزینه ثبت برند با تمدید برند

ثبت برند همواره یکی از مهم ترین دغدغه های کسب و کار هایی است که می خواهند راه رشد و توسعه را پیش بگیرند و در این راه، انتخاب های آن‌ها برای ثبت برند تاثیر به‌سزایی در کسب‌وکارشان دارد. شاید شما برای یک برند هزینه های بسیار زیادی انجام دهید، اما زمانی که آن برند از نام و لوگو و علائم تجاری مناسبی برخوردار نباشد قطعاً پس از مدت کوتاهی با مشکلاتی در زمینه تبلیغات و ارتباط با مشتریان رو به رو خواهد شد.

اینکه یک برند بتواند چگونه با انتخاب یک اسم ساده با مخاطبین خود ارتباط برقرار نماید، شاید مهم ترین اصلی باشد که در هزینه ثبت برند باید مورد توجه قرار دهید و برند خود را به هر قیمتی ثبت نکنید. در صورتی که قصد دارید اطلاعاتی در مورد شرایط ثبت برند به دست آورید علاوه بر تماس با تیم مشاوره ثبت ملل، مطلب آماده شده بر روی وبلاگ می تواند به بهترین شکل ممکن به شما کمک کند.

زمانی که شما برای تمدید برند خود اقدام می کنید، هزینه های شما قطعاً کاهش پیدا می کند زیر نیازی به پرداخت هزینه برای تعداد کلمات برند یا سایز و رنگی یا غیر رنگی بودن برند و لوگو تجاری خود ندارید. به صورت کلی مدت زمان اعتبار برند شما بعد از پرداخت هزینه ثبت برند به صورت 10 ساله بوده و قبل از به پایان رسیدن این 10 سال باید برای تمدید یا فروش آن اقدام نمایید.

همچنین برای جریمه تاخیر در تمدید برند و لوگوی تجاری شخص حقیقی و حقوقی باید معادل نصف حق ثبت علامت را پرداخت نمایند. هزینه‌های مربوط به استعلام برای اجازه بهره برداری و یا اعراض و همچنین انتقال برای ثبت برند و نشان و لوگوی تجاری برای هر شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و همچنین برای هر شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد. پارامتر بعدی هزینه مربوط به انتقال قرار دادی به ازای هر طبقه برای ثبت برند و لوگو تجاری با هر میزان کالا و خدمات می باشد که در این مورد از هزینه ثبت برند شخص حقیقی باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و شخص حقوقی باید مبلغ ۲۰0 هزار تومان را پرداخت نماید و در صورتیکه هر طبقه اضافی وجود داشته باشد برای هزینه حق ثبت انتقال به شخص حقیقی باید مبلغ ۵۰ هزار تومان اضافه تر و همچنین شخص حقوقی نیز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اضافه تر پرداخت نماید. از دیگر پارامترهای بسیار مهم موجود در موضوع هزینه ثبت برند می توان به  موارد زیر اشاره کرد:

1.      پرداخت هزینه مربوط به مجوز بهره برداری یا فکس و خاتمه به ازای هر طبقه که برای شخص حقیقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای شخص حقوقی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

2.      پرداخت هزینه مربوط به فسخ و یا خاتمه به ازای هر طبقه اضافی برای ثبت برند و نشان تجاری برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

3.      پرداخت هزینه ‌های مربوط به اصلاح اظهار نامه و زمینه‌ های آن که برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

4.      پرداخت هزینه مربوط به انتقال اظهارنامه و یا اجازه بهره برداری برای ثبت علامت و برند تجاری و حرفه‌ ای که این پارامتر برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

5.      پرداخت هزینه مربوط به ثبت تغییرات به جز انتقال مالکیت و اجازه بهره برداری که این پارامتر برای شخص حقیقی مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای شخص حقوقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

6.      پرداخت هزینه مربوط به صدور گواهی المثنی که برای شخص حقیقی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بوده و برای شخص حقوقی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

هزینه ثبت مشاغل خانگی

هزینه ثبت برند مشاغل خانگی

با توجه به اینکه امروزه مشاغل خانگی بسیار زیادی در حال توسعه و رشد هستند، کسب و کارهایی که در این زمینه فعالیت می کنند، سعی دارند تا با ثبت علامت تجاری خود، جلوی سواستفاده رقبا از برند خودشان را بگیرند. علاوه بر این، کسب و کار ها و مشاغل خانگی با ثبت علامت تجاری و نام برند خود می توانند ارزش و اعتبار بسیار بالاتری را در بین کسب و کار ها با دست بیاورند و حتی به جنگ با شرکت ها و کسب و کار های بزرگ بروند.

هزینه ثبت برند مشاغل خانگی از جمله مهم ترین دغدغه هایی است که هر کسب و کار و فردی در این زمینه با آن رو به رو می شود. با توجه به اینکه در کشورمان هزینه های امور ثبتی تعرفه و مصوبه خاصی ندارند، بسیاری از موسسات براساس نوع خدمات و همچنین مراحل ثبت برند تجاری، هزینه های متفاوتی را برای اینکار در نظر می گیرند.

ارزان ترین هزینه ثبت برند در ایران

به صورت کلی برای ثبت کردن برند تجاری شما علاوه بر مراجعه مستقیم به سامانه مالکیت معنوی ایران می توانید از طریق موسسه ثبت ملل که در این حوزه فعالیت می کند، کمک بگیرید تا عملیات ثبتی شما را انجام دهند.

با توجه به اینکه امور ثبتی در کشورمان تعرفه و هزینه مصوب و خاصی ندارند، می توان گفت که شرکتی که از آن‌ها برای ثبت برندتان کمک می‌گیرید در میزان هزینه‌های شما تاثیر دارند. به همین خاطر اگر در ثبت برندتان با شرکتی همکاری داشتید، حتما آن‌ها را نسبت به دیگر شرکت های فعال در این حوزه بررسی کنید. ثبت ملل یکی از آن شرکت‌هایی است که در عین سرعت، پایین ترین هزینه را از شما دریافت می کند و بهترین خدمات را ارائه می دهد.

ثبت ملل به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و ثبت شرکت در کشور، تمامی کار های مربوط به استعلام ثبت برند شما و همچنین مراحل ثبت لوگو تجاری شما را با ارزان ترین هزینه و تعرفه انجام می دهد.

سخن پایانی

برای تسهیل روند ثبت برند و جلوگیری از هزینه‌های اضافی خوب است که حتما از مشاوره با وکلا غافل نشوید. روند ثبت برند می‌تواند به یک پروسه طولانی و فرساینده تبدیل شود و موجب صرف مبالغ زیادی شود. اما با کمک یک وکیل خبره و باتجربه در این زمینه و دریافت راهنمایی و مشورت می‌توانید به راحتی برند خود را ثبت کنید و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنید.

برای اطلاع از هزینه های دقیق تر ثبت برند در تهران با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

45403-021

لینک کوتاه مطلب:

لینک شبکه اجتماعی:

1- ویرگول

2- بهار نیوز

این مطلب در تاریخ 26 مرداد 99 نوشته شد و در تاریخ 24 مهر 1401 ویرایش گردید.

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403