اقامت در کشور امارات به‌وسیله ثبت شرکت

ثبت شرکت در امارت

همانطور که می‌دانید کشور امارات، یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا در همسایگی کشور ما ایران واقع شده است. کشور امارات نه فقط به دلیل جذابیت برای سرمایه‌گذاران بخاطر رونق بازار اقتصادی بلکه به دلایل مختلف که برای موسس شرکت به همراه دارد همیشه مورد پسند بوده است.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 14 بهمن 1398

اقامت در کشور امارات به‌وسیله ثبت شرکت

 

همانطور که می‌دانید کشور امارات، یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا در همسایگی کشور ما ایران واقع شده است. کشور امارات نه فقط به دلیل جذابیت برای سرمایه‌گذاران بخاطر رونق بازار اقتصادی بلکه به دلایل مختلف که برای موسس شرکت به همراه دارد همیشه مورد پسند بوده است.

دبی به دلیل برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی و رشد سریع و چشم‌گیر اقتصادی موقعیت خوبی برای ثبت شرکا‌های بزرگ در این منطقه پیدا کرده است. خیلی از افراد به دنبال راهی مطمئن برای اقامت در کشور امارات می‌باشند. ثبت شرکت یکی از راه‌های مطمئن، مناسب و اقتصادی می‌باشد.

در ادامه علاوه بر شرح مزایای ثبت شرکت در کشور امارات، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 

مزایای ثبت شرکت در امارات

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات ثبت شرکت در دبی است که مزایای قابل توجهی دارد. از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

·       هرگونه فعالیت اقتصادی در این منطقه معاف از مالیات است.

·       اعطای وام کم‌ بهره با بازپرداخت بلند مدت و دریافت کارت اعتباری و دسته چک و استفاده از تخفیف ویژه خرید بلیط هواپیما

·       دریافت اقامت دبی برای سهام‌داران و شرکا و اعضای خانواده‌ها

·       امکان سفر به کشورهای قطر، کویت، عمان و بحرین بدون ویزا

·       امکان رفت و آمد راحت و آسان به ایران به دلیل نزدیکی

·       با ثبت شرکت در دبی به راحتی می‌توان از اعتبارات بانکی و مالی و فرصت‌های جهانی و اعتبارات بین‌المللی بهره برد.

 

اما شاید برای هرکسی این سوال پیش بیاید که چه شرکت‌هایی را می‌توان در کشور امارات ثبت کرد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

شرکت‌های قابل ثبت در امارات

شرکت‌های مختلفی را می‌توان در دبی امارات ثبت کرد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

شرکت تضامنی، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص،  شرکت با مسئولیت محدود، شرکت‌های مختلط غیر سهامی یا مشارکت محدود با سهام یا سرمایه‌گذاری مشترک

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی، راس الخیمه و جبل علی موارد زیر مورد نیاز است :

1-  نام انتخابی شما برای شرکت

2-  اطلاعات مورد نیاز سهام‌داران شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد و همچنین آدرس و ملیت تمام سهام‌داران شرکت

3-  اسکن گذرنامه و ترجمه رسمی (شناسنامه، کارت ملی یا گواهینامه)

4-  ترجمه رسمی یکی از قبوض رسمی جهت تایید آدرس محل سکونت فعلی شما در ایران (تاریخ آن می‌بایست نهایتا برای سه ماه گذشته باشد.)

 

مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در دبی

افرادیکه به دنبال اقامت در کشور امارات به وسیله اقامت در کشور امارات هستند برای ثبت شرکت در دبی می‌بایست گام‌های بنیادین قبل از راه‌اندازی کسب و کار برداشت از جمله دریافت مجوزهای لازم که بسته به نوع تجارت شما متفاوتند.

مجوزها به 3 دسته تجاری، صنعتی و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند.

 

1-  مجوز تجاری : برای شرکت‌هایی که در حوزه تجاری فعالیت دارند.

2-  مجوز صنعتی : برای شرکت‌هایی که در حوزه تولید و صنعت فعالیت دارند.

3-  مجوز حرفه‌ای : برای شرکت‌هایی که در حوزه خدماتی، تخصصی و صنعتگری فعالیت دارند.

 

ساختار حقوقی تجارت برای ثبت شرکت در امارات

برای ثبت شرکت در امارات می‌بایست ساختار حقوقی تجارت را انتخاب کنید و با توجه به قوانین این کشور ۷ ساختار حقوقی برای سازمان‌های تجاری مشخص شده است که عبارتند از :
مشارکت در حمایت، مشارکت عمومی، سرمایه‌گذاری مشارکت، سهامی عام، سهامی خاص، به اشتراک گذاری مشارکت و شرکت سهامی

دو ساختار حقوقی اشتراک‌گذاری مشارکت و شرکت سهامی خاص به طور کلی در نهادهای کوچک و متوسط کاربرد دارد.

 

فرآیند ثبت شرکت در کشور امارات

افرادیکه به دنبال اقامت به وسیله ثبت شرکت در کشور امارات هستند می‌بایست برای ثبت شرکت در دبی، در مورد شریک محلی خود یا شخصی که تبعه امارات متحده عربی باشد تصمیم‌گیری کنید و شخص مورد نظر را انتخاب کنید.

مرحله بعد دریافت مجوز و تاییدیه فعالیت از وزارت توسعه اقتصادی (DED) امارات است، برای این منظور می‌بایست فرم درخواست استاندارد را تکمیل و در DED ثبت کنید.

مشخص کردن محل شرکت و ارائه اجاره‌نامه ، برای ثبت شرکت در دبی باید اجاره‌نامه شرکت ارائه شود.

برای ثبت شرکت در دبی می‌بایست یک تفاهم نامه همکاری با حامی تجاری خود (MOA) ارائه کنید. این  تفاهم نامه به وزارت توسعه اقتصادی امارات ارائه می شود و درصد مالکیت تمام همکاران در آن مشخص شده است.

مرحله نهایی ثبت تفاهم‌نامه (MOA) و ارائه مدارک و اجاره نامه و درخواست برای گرفتن مجوز از (DED) است. لازم به ذکر است که تمام هزینه‌ها می‌بایست در این مرحله پرداخت

شود. صدور مجوز حدودا یک تا 5 هفته زمان می‌برد.

 

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در امارات

یک سوال خیلی مهم افرادیکه قصد اخذ اقامت در کشور امارات به وسیله ثبت شرکت دارند این است که سرمایه لازم برای ثبت شرکت در در دبی و در مناطق آزاد امارات به چه میزان است. در جواب این سوال باید گفت برای ثبت شرکت در مناطق فوق‌الذکر هیچگونه محدودیتی برای سرمایه وجود ندارد. شما می‌توانید حتی با 1 دلار در امارات کسب و کار خود را راه بی‌اندازید.

با تشکر از شما عزیزان که وقت خود را صرف مطالعه مقاله اقامت در کشور امارات به وسیله ثبت شرکت کردید. با سپاس از شما، ثبت ملل.

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403