نحوه اقامت در کشور ترکیه به وسیله ثبت شرکت

اقامت در ترکیه

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که اقامت کشور ترکیه را به وسیله ثبت شرکت انجام دهند و این عمل به تناسب قانون شامل مراحل و کارهایی خواهد شد. اما قبل از پرداختن به این موضع مقداری از کشور ترکیه و پتانسیل‌های آن صحبت خواهیم کرد.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 14 بهمن 1398

نحوه اقامت در کشور ترکیه به وسیله ثبت شرکت

 

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که اقامت کشور ترکیه را به وسیله ثبت شرکت انجام دهند و این عمل به تناسب قانون شامل مراحل و کارهایی خواهد شد. اما قبل از پرداختن به این موضع مقداری از کشور ترکیه و پتانسیل‌های آن صحبت خواهیم کرد.

کشور ترکیه یکی از هشت کشور مشهور توریستی در جهان است که جز توسعه یافته‌ترین کشورهای مدیترانه‌ای در جهان محسوب می‌شود. کشور ترکیه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد.یکی از مهم‌ترین منابع این کشور، صنعت گردشگری آن می‌باشد. ترکیه از شمال به دریا سیاه، از جنوب به دریا مدیترانه و از غرب به دریای اژه راه دارد.کشور ما، ایران در شرق ترکیه واقع شده است. پایتخت کشور ترکیه آنکارا می‌باشد که مرکز تجاری و اداری ترکیه نیز هست.بزرگترین شهر ترکیه استانبول می‌باشد که یکی از شهرهای محبوب گردشکری است.

کشور ترکیه یکی از اقتصادی‌ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید و اقتصاد آن برپایه صنعت تولید، کشاورزی و در نهایت با توجه به آب و هوا و شرایط جغرافیایی،  گردشگری است.یکی دیگر از دلایل جذب گردشگر در ترکیه، تاریخی بودن این کشور می‌باشد.

اما بطور کل سی و پنج درصد نیروی کار کشور ترکیه در عرصه کشاورزی مشغول به‌کار هستند.

به‌عنوان مثال محصولات صادراتی کشور ترکیه، زیتون، کتان، تنباکو، پوشاک و مواد اولیه تجهیزات حمل و نقل نیز می‌باشد.

ترکیه یکی از پرجمعیت ترین کشورهای خاورمیانه با جمعیتی حدود هفتاد و هفت میلیون نفر می‌باشد و زبان مردم آن ترکی (استانبولی) است.

با عنایت به ویژگی‌های  ذکر شده کشور ترکیه و با توجه به اینکه این کشور در همسایگی کشور ما می‌باشد افراد زیادی را به سمت اخذ اقامت در کشور ترکیه و سرمایه‌کذاری در این کشور می‌کند.

 

یکی از مزایای ثبت شرکت در ترکیه می‌توان به عدم نیاز به شریک ترک در این کشور اشاره کرد. این جمله بدان معناست که در این کشور شما می‌توانید مالک صددرصد شرکت خود باشید.

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در این کشور برای شما نیاز شروع هرگونه فعالیت اقتصادی خواهد بود. این فعالیت شامل هرگونه فعالیت اقتصادی مانند افتتاح یک رستوران، یک مغازه، آرایشگاه و یا هرگونه فعالیت باشد.

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه :

1-  ثبت شرکت بدون اجبار به داشتن شریک ترک

2-  دریافت اقامت ترکیه به وسیله ثبت شرکت

3-  سفر به کشورهای مختلف جهان بدون ویزا

4-  هزینه مناسب زندگی و نگهداری شرکت

5-  عدم پرداخت هزینه ثابت و پرداخت مالیات بر اساس درآمد شرکت

 

اکثر شرکت‌هایی که در قانون تجارت ایران قابل ثبت هستند در کشور ترکیه نیز قابل ثبت می‌باشند و تفاوت‌های آن جرئی و اندک می باشد البته محبوب ترین و قابل قبول ترین انواع شرکت که به ترتیب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص میباشد.

 

شرکت‌هایی‌که قابلیت ثبت در ترکیه را دارا می‌باشند

شرکت با مسئولیت محدود :

در قانون ترکیه این شرکت حداقل با یک نفر و حداثر با 50 نفر قابل ثبت می‌باشد ومسئولیت شرکا در مقابل دیون شرکت به میزان سرمایه گذاری شده در شرکت می‌باشد. حداقل سرمایه برای تاسیس این شرکت 5000 لیره ترکیه می‌باشد.

 شرکت سهامی (خاص- عام) :

 همانطور که می‌دانید سرمایه در این نوع از شرکت به قسمت‌های مساوی تقسیم شده است و سهام نام گرفته است، تعداد سهم شرکا که حداقل می‌بایست 5 نفر باشند (متشکل از حقیقی و حقوقی) نامحدود است و می‌توانند به هر میزان که مایل هستند سهام خریداری نمایند. همچنین شرکا در مقابل دیون شرکت به اندازه سهمشان مسئولند و نه بیشتر.

 

شرکت‌های سهامی در ترکیه

شرکت‌های سهامی در ترکیه بر 2 نوع می‎‌باشند :

1-  شرکت سهامی خاص (سهام‌داران کمتر از 250 نفر)

2-  شرکت سهامی عام (سهام‌داران بیشتر از 250 نفر)

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ترکیه :

1-  اصل پاسپورت هر یک از شرکا (با اعتبار بیشتر از 6 ماه)

2-  دو قطعه عکس (رنگی – زمینه روشن)

3-  چند اسم انتخابی برای شرکت

4-  زمینه فعالیت شرکتگ

5-  تعیین درصد سهام هر یک از شرکا در شرکت

6-  تعیین مدیر شرکت (یکی از شرکا)

7-  تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه

8-  دادن وکالت به شخص تعیین شده از دفتر راهبردی برای ثبت شرکت

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403