ثبت آگهی شرکت | طریقه ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی

ثبت آگهی شرکت | طریقه ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی

ثبت آگهی شرکت، در روزنامه رسمی بیانگر انحصار نام برند و علائم تجاری می باشد. در صورتی که ثبت شرکت به درستی انجام بگیرد شرکت شما را دارای شخصیت حقوقی می کندکه همین مزیت های بسیاری را به شرکت شما می بخشد برای مثال دریافت تسهیلات را آسان می کند و معاملات را در سطح کشوری و بین المللی به طور رسمی می شناسند.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 12 مهر 1399

چرا روزنامه رسمی حائز اهمیت است؟

روزنامه رسمی زیر نظر قوه قضائیه فعالیت داشت، در سال 1289 شمسی تعیین شد که فعالیت هایی مانند عزل و نصب کارمندان دولت، وضع قوانین، وزارتخانه ها و روزنامه رسمی که تشکیل یافته از دست نویس های سلطنتی بود به دست دولت سپرده شده است و آن روزنامه را روزنامه رسمی وزارت دادگستری نامیدند. در سال 1323 طبق تبصره 3 قانون بودجه مجلس مسئولیت چاپ و انتشار روزنامه از دولت به مجلس منتقل شد و چاپ و انتشار روزنامه به وظایف هیئت رئیسه اضافه شد. در سال 1338 به طور مجدد تغییراتی در چاپ و انتشار روزنامه رسمی انجام گرفت و بر اساس قانون بودجه سال 1338 کل کشور چاپ و انتشار روزنامه رسمی به وزارت دادگستری منتقل شد و سازمان روزنامه رسمی تبدیل به شرکت سهامی شد.

وظایف روزنامه رسمی چیست؟

ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی بیانگر انحصار نام برند و علائم تجاری می باشد. در صورتی که ثبت شرکت به درستی انجام بگیرد شرکت شما دارای شخصیت حقوقی میشود که همین امر مزیت های بسیاری را برای شرکت شما به دنبال دارد ، برای مثال دریافت تسهیلات را آسان می کند و معاملات شرکت شما را در سطح کشوری و بین المللی به طور رسمی می شناسند.

چرا روزنامه رسمی از اهمیت بالا برخوردار است؟

در جواب به این سوال باید بگوییم به علت اینکه روزنامه رسمی جزو منابع معتبر برای اطلاع رسانی است ثبت شرکت در آنجا انجام می گیرد به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به قانونی که جمهوری اسلامی معین کرده است تمامی شرکت ها و مجموعه های تجاری و غیر تجاری بعد از اینکه مراحل ثبت شرکت را به طور کامل طی کردند باید تمامی اطلاعات مربوط به شرکت خود را اعم از نام شرکت، نام برند تجاری یا غیر تجاری را به اطلاع عموم مردم برساند و یکی از راه هایی که میتواند به خوبی اطلاعات مربوط به شرکت ها را به اطلاع عموم مردم برساند روزنامه رسمی کثیرالانتشار می باشد.

در روزنامه های رسمی یک بخش مرتبط با ثبت شرکت های مختلف وجود دارد، لازم به ذکر است که اداره ثبت اسناد و املاک طی قراردادی که با دفتر روزنامه رسمی کشور امضاء کرده است، به محض ثبت یک مجموعه تجاری یا غیر تجاری و ثبت شرکت سازمان ثبت اسناد و املاک اطلاعات مربوط به آن را به روزنامه ارسال می کند و بخشی از روزنامه به چاپ اطلاعات شرکت هایی که ثبت شده اند می پردازد. مدیران شرکت و کارمندان مربوط به آن شرکت برای روند چاپ آگهی و پیگیری اطلاعات مربوط با آن می توانند به صورت اینترنتی مراحل چاپ را پیگیری کنند.

آیا روزنامه رسمی معتبر است؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که یکی از معتبرترین منابع در خصوص اطلاع رسانی ثبت شرکت، روزنامه رسمی می باشد و یکی از مجموعه های مهم قانونی و حقوقی در ایران می باشد.

وظیفه و اختیار روزنامه رسمی در ایران چیست؟

·        در خصوص ثبت یا انحلال تمامی شرکت های تجاری یا غیرتجاری ( انحلال شرکت ) که به صورت کاملا قانونی و حقوقی از طرف شرکت ثبت اسناد و املاک به ثبت رسیده اند، اطلاع رسانی می کند.

·        در خصوص تمامی آگهی هایی که در قانون ارائه شده اند و توسط دستگاه قضا اعلام شده اند اطلاع رسانی می کند.

·        در خصوص تمامی قوانین و قواعد مربوط به ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری که توسط سازمان های مربوطه ارائه می شود اطلاع رسانی می کند.

·        خلاصه نامه ها و آگهی های که در رابطه با شرکت های داخلی و خارجی در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت شده اند را منتشر می کند.

با استفاده از روزنامه رسمی می توانید شرکت خود را به خوبی معرفی کنید و تجارت خود را توسعه دهید.

علت ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی چیست؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که در روزنامه رسمی آگهی های مختلفی چاپ می شوند. این آگهی ها در خصوص اطلاع رسانی به عموم مردم ثبت می شود و برای ثبت شرکت های تجاری و غیر تجاری ثبت آگهی در روزنامه رسمی الزامی است. این امر برای شرکت مزایای بسیاری به دنبال دارد.

 یکی از اولین راه هایی که افراد می توانند با شرکت و برند و نحوه فعالیت و عملکرد شما آشنا شوند ثبت شرکت در روزنامه رسمی است و این امر میتواند برای اطلاع رسانی به همکارانتان در خصوص اینکه شرکت شما دارای چه برند و اسمی است بسیار موثر باشد زیرا در این صورت همکاران شما متوجه این موضوع خواهند شد که نباید از نام شرکت و علامت تجاری برند شما استفاده کنند.

از طریق روزنامه ها می توان شرکت ها را به طور عمومی اطلاع رسانی کنید. می توانید اطلاعیه های مهم شرکت های مختلف را در خصوص دعوت به همکاری و یا دعوت هیئت بستانکاران در زمان انحلال شرکت را در روزنامه مطالعه کنید.

برای اطلاع رسانی عمومی در خصوص فعالیت های مختلف شرکت راه های مختلفی وجود دارد اما بهترین و موثق ترین راه ثبت آگهی در روزنامه می باشد که افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت های به ثبت رسیده به آن مراجعه کنند. به همین دلیل بهترین راه این است که آگهی های مهم خود را در رابطه با ثبت شرکت و فعالیت های مربوط به آن را در روزنامه چاپ کنید. حتی اگر این کار اجباری نباشد هم بهترین راه برای گسترش فعالیت شرکت شما ثبت شرکت در روزنامه رسمی می باشد.

برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی چه اقداماتی لازم است که انجام بدهیم؟

یکی از نکات مهم در خصوص ثبت آگهی در روزنامه این است که شما نمی توانید آگهی ارسال شده برای ثبت در روزنامه را ویرایش کنید، بنابراین در هنگام ارسال متن آگهی دقت و وسواس بالایی به خرج بدهید زیرا آگهی نقش بسیار مهمی را در تعریف از شرکت شما ایفا می کند و هرگونه بی دقتی در متن چاپ آگهی میتواند ضرر جبران ناپذیری را به کسب و کار شما وارد کند.

برای اینکه بتوانید آگهی مربوط به شرکت را در روزنامه ثبت کنید باید در سایت روزنامه رسمی اطلاعات را به درستی ثبت کنید. زیرا همانطور که بالاتر گفته شد در صورتی که یک شرکت در اداره اسناد و املاک ثبت شود آگهی به طور خودکار از اداره اسناد و املاک به روزنامه ارسال می شود و آگهی مربوط به ثبت شرکت شما در روزنامه چاپ می شود و به اطلاع عموم مردم می رسد.

 قوانین مربوط به ثبت آگهی در روزنامه رسمی چیست؟

یکی از قوانین بسیار مهم در هنگام ثبت آگهی در روزنامه رسمی این است که شما حق دارید فقط یک بار آگهی مربوط به ثبت آگهی شرکت را در روزنامه چاپ کنید و امکان ویرایش متن آگهی وجود ندارد. در ارائه اطلاعات دقت بسیار بالایی داشته باشید، زیرا بر روی ثبت کیفیت شرکت شما تاثیرگذار خواهد بود. لازم به ذکر است که در هنگام ثبت آگهی مدارک مورد نیاز را ارائه دهید تا پروسه ثبت آگهی به درستی طی شود.

با توجه به نکاتی که به آنها اشاره شد توصیه می شود که در صورت نداشتن تجربه کافی در خصوص ثبت آگهی در روزنامه رسمی این کار را به تنهایی انجام ندهید. موسسه حقوقی ثبت ملل می تواند کارهای ثبت آگهی را به بهترین نحو ممکن برای شما انجام دهد و آگهی شما را بدون نیاز به هیچ گونه ویرایش در روزنامه رسمی چاپ کند.

لینک کوتاه مطالب:

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403