برای ثبت شرکت در امارات چه نکاتی باید بدانیم؟

ثبت شرکت در امارات

گسترش تجارت در دنیا و پیشرفت تکنولوژی همواره باعث این شده تا تاجران در رابطه با فعالیت‌های اقتصادی خود بلند پرواز باشند. یکی از این موارد همکاری و انجام فعالیت‌های تجاری در دیگر کشورها است. همواره تاجران سعی بر این دارند تا ارتباط بر قرار کردن با کشورهای دیگر صنعت و فعالیت خودشون را گسترش دهند مخصوصا اگر پتانسیلی بالا در همسایگی کشور خود داشته باشند. یکی از این پتانسیل‌ها کشور امارات در همسایگی کشور ما ایران است

برای ثبت شرکت در امارات چه نکاتی باید بدانیم؟

گسترش تجارت در دنیا و پیشرفت تکنولوژی همواره باعث این شده تا تاجران در رابطه با فعالیت‌های اقتصادی خود بلند پرواز باشند. یکی از این موارد همکاری و انجام فعالیت‌های تجاری در دیگر کشورها است. همواره تاجران سعی بر این دارند تا ارتباط بر قرار کردن با کشورهای دیگر صنعت و فعالیت خودشون را گسترش دهند مخصوصا اگر پتانسیلی بالا در همسایگی کشور خود داشته باشند. یکی از این پتانسیل‌ها کشور امارات در همسایگی کشور ما ایران است.

به طور کلی یکی از مهمترین دلایلی که صاحبان کسب و کار و شرکت‌ها را مجاب می‌کند که به کشورهای همسایه برای انجام کار اقتصادی بروند مسئله تحریم نیز هست. به همین منظور در ادامه سعی بر آن داریم که روند ثبت شرکت در امارات برای اتباع ایرانی را بررسی کنیم و اطلاعاتی مفید در این زمینه کسب نماییم. در ادامه با ما همراه باشید.

                               

ثبت شرکت در امارات

امارات متحده عربی به دلیل حضور در منطقه حیاتی در خلیج فارس طی سال‌های گذشته تبدیل به یکی از قطب‌های اقتصادی جهان گشته است. که البته بدون حضور فعالین اقتصادی خارجی این امر برای این کشور میسر نبود. به همین منظور این کشور در ابتدای قرن بیست و یکم قانونی در این رابطه منظور کرد که درهای سرمایه گذاری برای افراد خارجی در این کشور باز شود.

همین عامل باعث شد طی گذشت چند سال کشور امارات و مخصوصا شهر دبی پیشرفت بی سابقه‌ای داشته و با رشد اقتصادی چشمگیر یکی از کشورهای بزرگ اقتصادی در منطقه شود.

امروزه سرمایه گذاران زیادی در این کشور مشغول فعالیت بوده و باعث رشد و ترقی این کشور شده‌اند. ایرانیان نیز به دلیل مسائلی همچون تحریم طی سال‌های اولیه پیشرفت امارات حضور پر رنگی در این کشور داشتند و شرکت‌های بسیاری در این زمینه تاسیس و ایجاد کردند. ولی فقط این تمام مسائل نیست به دلیل رشد بالای اقتصادی امارات تقریبا تمامی برند‌های مطرح جهانی حضور فعالی در این کشور پیدا کردند که باعث این موضوع شد که دیگر شرکت‌ها هم نگاهی ویژه به این منطقه داشته باشند.

مطابق آمارهای کسب شده چیزی حدود 50 هزار شرکت و موسسه ایرانی در حال حاضر در امارات و شهر دبی مشغول به فعالیت هستند که این آمار خود گواهی بر بالا بودن پتانسیل این منطقه در رابطه با فعالیت‌هایی اقتصادی است. و به طور کلی می‌توان گفت حجم سرمایه موجود در این شرکت‌های ایرانی چیزی بالغ بر 200 میلیارد می‌باشد.

یکی از راه‌های خوب و موثر برای پیشرفت در فعالیت‌های تجاری به خصوص فعالیت‌های بین المللی حضور موثر در این کشور به وسیله ثبت شرکت است. با تشکیل یک شرکت در کشور امارات می‌توان اقدام به فعالیت در اموری همچون تجاری و غیر تجاری به صورت قانونی کرد.

در کشور امارات دو حوزه قانونی برای ثبت شرکت وجود دارد که یک اداره توسعه اقتصادی است که مسئولیت صدور پروانه‌های تجاری را داراست و پس از آن بر اساس نوع فعالیت بسته به نوع شرکت گواهی مربوط صادر می‌شود. مانند گواهی تجارت و تجارت عمومی به منظور صادرات و واردات. گواهی مشاوره برای انواع مشاوره سرمایه گذاری و مهندسی، گواهی فروشگاه، صنعتی و...

 

مزایای ثبت شرکت در امارات

·        دریافت امتیازات قانونی از کشور دبی

·        حمایت از قوانین کلیه طرفین شرکت

·        برخورداری از مالکیت صد در صدی در مناطق تجاری

·        اخذ نمایندگی از اشخاص حقیقی به اعتبار برخورداری از سیستم قابل اعتماد و ثابت.

·        دریافت اعتبارات دولتی مانند وام‌های بانکی و مجوزهای مورد نیاز

·        برخورداری از نظام تجاری آزاد

·        معافیت از مالیات در شرکتهای سهامی

·        انتخاب مدیران شرکت با هر ملیتی، همچنین باید اشاره داشت مدیر یک شرکت می‌توان شخص حقیقی و یا حقوقی باشد.

·        داشتن حساب بانکی آنلاین بدون نیاز به ویزا

·        عدم نیاز به ارائه گزارش های بازرسی سالانه

·        خرید ملک بدون نیاز به پاسپورت یا ویزا تحت عنوان شرکت بین المللی و معافیت از پرداخت هزینه انتقال

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات

·        کپی مدارک شناسایی مانند پاسپورت یا شناسنامه متقاضی یا متقاضیان ثبت شرکت

·        مشخصات کامل افراد متقاضی اعم از نام، آدرس، ملیت و ..

·        ترجمه ی یکی از قبوض مانند آب یا برق

 

شرایط ثبت شرکت در دبی

·        داشتن مکانی مشخص و آدرس مشخص به عنوان محل انجام فعالیت‌های شرکت

·        پرداخت مالیات با ارائه اظهارنامه مالیاتی

·        پرداخت حقوق به کارکنان و اعضای شرکت و پرداخت بیمه

·        آشنایی با قوانین تجاری

·        پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت

 

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات متحده عربی و شهر دبی هیچگونه محدودیتی در رابطه با سرمایه شرکت ندارد و این امکان وجود دارد تا افراد با سرمایه حتی 1 دلار اقدام به ایجاد شرکت در این کشور کنند.

 

 

 

انواع شرکت در امارات

شرکت‌های FZE
گونه‌ای از شرکت‌ها هستند که صرفا توسط یک سهامدار به ثبت می‌رسند.

شرکت های FZC
نوع خاصی از شرکت هستند که باید سهامداران آن بین 2 الی 5 نفر بوده تا این نوع شرکت تاسیس شود.

 

 

نکات کلیدی ثبت یک شرکت از نوع FZE یا FZC در امارات متحده عربی

·        برای ثبت یک شرکت از نوع FZE یا FZC در امارات متقاضی می‌تواند سهامدار یا سهامداران شرکتو همچنین مدیران شرکت را از هر ملیتی انتخاب کند.

·        امکان انتخاب مدیران و سهامداران از اشخاص حقوقی بلامانع است.

·        هیچگونه منع قانونی برای حضور سهامداران برای حضور در امارات وجود ندارد و تمامی سهامداران می‌توانند خارج این کشور هم باشند.

·        بهتر است اشاره کنیم که سپرده‌ها و حساب‌های بانکی نیز می‌توانند در کشوری جز امارات قرار داشته باشند.

 

انتخاب اسم شرکت در امارات

 نام شرکت در امارات می‌تواند به هر زبانی باشد. البته باید به این نکته اشاره کرد که نام شرکت در زمان ترجمه به عربی نباید مشکلی و موردی داشته باشد .ضمناً باید اشاره کرد که تنها محدودیت در انتخاب اسم شرکت در امارات متحده عربی مربوط به اسامی دولتی و کشوری و یا شباهت با نام دیگر کشورها است. پس باید حتما به یاد داشت در این مورد نباید مشکلی ایجاد شود. و در آخر باید به این نکته در رابطه با اسامی شرکت اشاره داشت که فرآیند انتخاب نام شرکت در امارات بین 3 تا 15 کاری طول می‌کشد.

 

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403