هزینه ثبت شرکت در سال 99 | شماره تماس ویژه 02145403

هزینه ثبت شرکت در سال 99 | شماره تماس ویژه 02145403

هزینه ثبت شرکت یکی از پارامتر های بسیار مهم و قابل توجه می باشد که هر گروه یا شخص که قصد راه اندازی شرکت را دارند باید به آن توجه داشته و آن را در نظر بگیرند از جمله پارامتر های تاثیر گذار بر هزینه ثبت شرکت می توان به تعداد افراد هیات مدیره و شرکا و میزان سرمایه اولیه و آگهی های چاپ شده در روزنامه کثیرالانتشار و غیره اشاره نمود.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 21 مرداد 1399

هزینه ثبت شرکت موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد در صورتی که شما عزیزان قصد راه اندازی یک شرکت را دارید باید به خوبی با موضوع هزینه ثبت شرکت آشنا شده و در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید با زحمت کمتری شرکت مورد نظر خود را ثبت نمایید. در صورتی که می خواهید اطلاعات کافی در زمینه هزینه ثبت شرکت را به دست بیاورید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید و مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه نمایید:


توضیح اجمالی در مورد هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت یا در حالت کلی هزینه های کامل مربوط به ثبت برند و شرکت به مجموعه هزینه های بسیار زیادی گفته می شود که از جمله این موارد می‌توان به هزینه پایه ثبت حق ابطال تمبر، سرمایه حق الوکاله ثبت شرکت، هزینه های پستی و هزینه ثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها اشاره نمود. از دیگر مواردی که در میزان هزینه ثبت شرکت تاثیرگذار هستند می توان به نوع شرکت مورد نظر که قصد ثبت آن را داریم و همچنین تعداد پرسنل و نفرات حاضر در شرکت و موضوعی که شرکت موردنظر قرار است آن را به عنوان موضوع فعالیت برگزیند اشاره نمود. به عنوان مثال هزینه حق الثبت شرکت برای یک شرکت از نوع مسئولیت محدود با هزینه یک شرکت از نوع سهامی خاص که دارای پیچیدگی های ثبتی و اداری و سازمانی بسیار گسترده‌ تری را نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می باشد دارای تفاوت های بسیار زیادی در اعداد و ارقام می‌ باشد. همچنین در صورتی که ما قصد داشته باشیم تا شرکت خود را در یک شهر کوچک تاسیس کنیم هزینه ثبت شرکت برای چنین شرکتی در قیاس با شرکت هایی که در مراکز استانها و کلانشهرها راه ‌اندازی می‌ شود دارای تفاوت بسیار زیادی خواهند بود. 

همانطور که پیشتر اشاره کردیم یکی دیگر از پارامتر هایی که بر هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار بوده و می‌توان آن را جابجا نمود موضوع فعالیت شرکت مورد نظر ما می باشد. به عنوان مثال اگر موضوع فعالیت شرکت ما طولانی باشد و موارد مختلف و پیچیده را در بر بگیرد که این موارد مختلف بیش از حد معمول و میانگین بوده و بیشتر از سه سطر روزنامه را از آن خود نماید مطمئنا هزینه ثبت شرکت افزایش پیدا کرده و رقم بالاتری خواهد بود. موضوعی که باید در نظر بگیریم این است که معمولاً در صورتی که برای ثبت شرکت و پرداخت هزینه ثبت شرکت افراد برنامه‌ های بلند مدت تجاری را در دستور کار شرکت خود قرار می دهند ظرف مدت کوتاهی تمامی هزینه های مربوط به هزینه ثبت شرکت به آنها بازگردانده شده و همچنین چندین برابر آن را نیز سود می کنند. همچنین تعداد شرکا و سهامداران در صورتی که تعداد زیادی باشند هزینه های مربوط به ثبت شرکت تقسیم شده و فشار مالی کمتری به افراد وارد می شود.


هزینه ثبت شرکت در کشور عزیزمان ایران

در کشور عزیزمان ایران مبلغ ثبت شرکت در حالت کلی با توجه به نوع قالب ثبتی ارزیابی و محاسبه می‌ گردد که این قالب توسط گروه و یا شخص متقاضی انتخاب می ‌شود. در ایران شرکت ها انواع مختلفی داشته که از جمله مهمترین آنها می توان به شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت از نوع تضامنی، شرکت از نوع تعاونی و شرکت سهامی مختلط و همچنین شرکت غیر سهامی مختلط اشاره نمود که همه آنها قابل ثبت بوده و با توجه به نوع فعالیت و قالب ثبتی هزینه ثبت شرکت نیز متغیر خواهد بود.


مبلغ کلی برای هزینه ثبت شرکت

در حالت کلی نمی توان یک رقم و عدد ثابت و از پیش تعیین شده را برای هزینه ثبت شرکت در نظر گرفت چرا که ارقام مربوط به هزینه ثبت شرکت برای انواع مختلف شرکت ها دارای تفاوت های بسیار زیادی بوده و معمولاً هزینه ثبت شرکتی که قصد راه‌اندازی و ثبت آن را دارید با توجه به نوع شرکت رقم متغیری خواهد بود. از جمله هزینه های قانونی پرداختی برای ثبت شرکت می توان به هزینه های تمبر ثبتی اشاره نمود که متفاوت است و در حالت کلی برای این که بتوانیم هزینه ثبت شرکت را به صورت دقیق محاسبه کنیم باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کرده تا هزینه ثبت شرکت به صورت دقیق مشخص شود. 

تعرفه مربوط به شرکت متفاوت است به عنوان مثال هزینه ثبت شرکت برای شرکت از نوع سهامی عام با یک شرکت از نوع تضامنی دارای تفاوت می باشد. اگر بخواهیم در این زمینه مثال دقیق تری را بیان کنیم می توان اینطور عنوان کرد که حداقل سرمایه برای شرکت سهامی خاص و همچنین موسسات غیر تجاری و موسسات مسئولیت محدود در ایران مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد. در عین حال اگر شرکت مورد نظر افزایش سرمایه دهد این موضوع بر هزینه ثبت شرکت تاثیر مستقیم خواهد داشت. باید بگویم که هزینه ثبت شرکت و بر آورد آن از جمله اموری بسیار ضروری و مهم برای اعضای هیئت مدیره و شرکای شرکت های مختلف به حساب آمده که این افراد باید این موضوع را به صورت دقیق و جامع مورد بررسی قرار دهند و آن را در دستور کار خود بگذارند.


هزینه استعلام و ثبت شرکت های مختلف

در انواع مختلف شرکت ها پارامتر ها و موارد مختلفی از جمله تعداد افراد هیات مدیره و شرکا، میزان سرمایه اولیه شرکت، تعیین نام و استعلام مربوط به این موضوع و همچنین موضوع درج شده در اساسنامه شرکت مورد نظر در رقم نهایی هزینه ثبت شرکت موثر خواهند بود. گروه و یا افراد و یا فردی که قصد راه ‌اندازی یک شرکت را دارد باید هزینه مربوط به ثبت شرکت را به حساب بانک ملی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور واریز کرده و فیش پرداختی خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها تقدیم نمایند. 

متقاضیانی که خواهان ثبت شرکت مورد نظر خود هستند باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها مدارک و همچنین فیش واریزی خود را ارائه نموده و سیر اداری آن را طی نمایند. از جمله موارد مربوط به هزینه ثبت شرکت ها می توان به هزینه آگهی های ثبتی، هزینه مربوط به دریافت کد اقتصادی، هزینه ارسال مدارک پلمپ دفاتر تجاری و غیره اشاره نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ثبت شرکت می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت ملل تماس بگیرید.


لینک کوتاه مطلب:

لینک شبکه اجتماعی:

1- ویرگول

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403