هزینه ثبت شرکت در سال 1401 | هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت در سال 1401| شماره تماس ویژه 02145403

میزان تعرفه حق الثبت شرکت، ابطال تمبر، سرمایه شرکت و چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، هزینه های ثبت شرکت تجاری در سال 1401 می باشند. قانون گذار برای تاسیس و ثبت شرکت های سهامی عام و خاص، حداقل سرمایه را مشخص نموده که آن را نیز باید به این هزینه ها، اضافه نمود، اما این محدودیت، در مورد شرکت های غیر سهامی، لحاظ نشده است.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 21 مرداد 1399

هزینه ثبت شرکت یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیان ثبت انواع شرکت است. در نوشته پیش رو که لیست ارزانترین هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱ است، برای شما بصورت جزء به جزء توضیح داده‌ایم که دقیقاً چه مسائلی در تعرفه ثبت شرکت تاثیر گذار است. البته بماند که تورم در تمامی زمینه ها باعث شده که قیمت ها روز به روز افزایش پیدا کنند و این افزایش به حوزه ثبت و پرداخت های سازمانی و روزنامه ها هم رسیده است بطوریکه که هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت در از سال 99 تا امسال 300 درصد افزایش یافته است و روزنامه رسمی تاسیس که تا قبل از این تاریخ 154 هزار تومان بوده است به حدودا 500 هزار تومان رسیده است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید و مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه نمایید.

ارزانترین هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱

 تخمین و بررسی هزینه ثبت شرکت یکی از مهمترین اقداماتی است که متقاضیان ثبت شرکت ها انجام می‌دهند و اطلاع دقیق و بروز از هزینه های ثبت شرکت مستلزم تجربه و دانش کافی از تمامی اقدامات لازم ثبت شرکت از اولین گام تا انتها و همچنین اطلاع از آئین نامه‌ها و دستورالعمل های اداره ثبت شرکت ‌ها و انجام مستمر و هر روزه امور ثبت شرکت است.

 با توجه به آنکه کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل بصورت مداوم و مستمر به انجام مشاوره‌های تخصصی و رایگان و انجام امور ثبت شرکت ‌ها و علائم تجاری و اقدامات مورد نیاز و بعضاً ضروری قبل و بعد از آن با حداقل هزینه و زمان در تمام طول سال مشغول هستند، در این مقاله به تشریح کلیه هزینه های ثبت شرکت از ابتدا تا انتها پرداخته‌ایم، به گونه‌ای که هیچ نکته مبهمی وجود نداشته باشد.


هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت شامل چه چیزهایی است؟

هزینه ثبت شرکت یا در حالت کلی هزینه های کامل مربوط به ثبت برند به مجموعه هزینه های بسیار زیادی گفته می شود که از جمله این موارد می‌توان به هزینه پایه ثبت حق ابطال تمبر، سرمایه حق الوکاله ثبت شرکت، هزینه های پستی و هزینه ثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها اشاره نمود. از دیگر مواردی که در میزان هزینه ثبت شرکت تاثیرگذار هستند می توان به نوع شرکت مورد نظر که قصد ثبت آن را داریم و همچنین تعداد پرسنل و نفرات حاضر در شرکت و موضوعی که شرکت موردنظر قرار است آن را به عنوان موضوع فعالیت برگزیند اشاره نمود. به عنوان مثال هزینه حق الثبت شرکت برای یک شرکت از نوع مسئولیت محدود با هزینه یک شرکت از نوع سهامی خاص که دارای پیچیدگی های ثبتی و اداری و سازمانی بسیار گسترده‌ تری را نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می باشد دارای تفاوت های بسیار زیادی در اعداد و ارقام می‌ باشد. همچنین در صورتی که ما قصد داشته باشیم تا شرکت خود را در یک شهر کوچک تاسیس کنیم هزینه ثبت شرکت برای چنین شرکتی در قیاس با شرکت هایی که در مراکز استانها و کلانشهرها راه ‌اندازی می‌ شود دارای تفاوت بسیار زیادی خواهند بود. 

همانطور که پیشتر اشاره کردیم یکی دیگر از پارامتر هایی که بر هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار بوده و می‌توان آن را جابجا نمود موضوع فعالیت شرکت مورد نظر ما می باشد. به عنوان مثال اگر موضوع فعالیت شرکت گسترده باشد و موارد مختلفی را در بر بگیرد که این موارد مختلف بیش از حد معمول و میانگین بوده و بیشتر از سه سطر روزنامه را از آن خود نماید مطمئنا هزینه ثبت شرکت افزایش پیدا کرده و رقم بالاتری خواهد بود. موضوعی که باید در نظر بگیریم این است که معمولاً در صورتی که برای ثبت شرکت و پرداخت هزینه ثبت شرکت افراد برنامه‌ های بلند مدت تجاری را در دستور کار شرکت خود قرار می دهند ظرف مدت کوتاهی تمامی هزینه های مربوط به هزینه ثبت شرکت به آنها بازگردانده شده و همچنین چندین برابر آن را نیز سود می کنند. همچنین تعداد شرکا و سهامداران در صورتی که تعداد زیادی باشند هزینه های مربوط به ثبت شرکت تقسیم شده و فشار مالی کمتری به افراد وارد می شود.

انواعثبت شرکتها

هزینه ثبت شرکت در ایران

در کشور عزیزمان ایران مبلغ ثبت شرکت در حالت کلی با توجه به نوع قالب ثبتی ارزیابی و محاسبه می‌ گردد که این قالب توسط گروه و یا شخص متقاضی انتخاب می ‌شود. در ایران شرکت ها انواع مختلفی داشته که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود که همه آنها قابل ثبت بوده و با توجه به نوع فعالیت و قالب ثبتی هزینه ثبت شرکت نیز متغیر خواهد بود.

 •          شرکت سهامی خاص
 •          شرکت سهامی عام
 •         شرکت با مسئولیت محدود
 •         شرکت تضامنی
 •         شرکت تعاونی
 •          شرکت سهامی مختلط
 •          شرکت غیر سهامی مختلط

 

در ادامه چند سوال مهم و مرتبط را که در ذهن دارید پاسخ می دهیم و بعد به سراغ ادامه توضیحات می رویم:

 1. آیا نوع شرکت در هزینه ثبت شرکت تاثیری دارد؟ شرکت سهامی خاص به دلیل اینکه تعداد افراد بیشتری در خود دارد و طبیعتا متن آگهی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آن بیشتر خواهد بود با هزینه ثبت یک شرکت مسئولیت محدود کمی تفاوت دارد و بالاتر است.
 2. آیا میزان سرمایه ثبتی شرکت در هزینه ثبت شرکت تاثیر دارد؟ شما در پایان فرآیند ثبت شرکت باید حق التمبر سرمایه شرکت را پرداخت کنید، این حق تمبر به میزان یک دوهزارم می باشد. بنابراین هرچه سرمایه بیشتری برای شرکت در نظر بگیرید طبیعتا مبلغ حق التمبر آن افزایش خواهد یافت. یعنی مثلا اگر شما 200 میلیون تومان سرمایه اولیه در نظر بگیرید باید 100 هزار تومان به عنوان حق التمبر پرداخت نمایید.
 3. آیا هزینه ثبت شرکت تمامی شرکت ها یکسان است؟ هزینه ثبت شرکت به میزان افراد، میزان حجم موضوع درج شده در اساسنامه و روزنامه رسمی، میزان سرمایه اولیه و ... بستگی دارد. هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود مقدار بسیار کمی آنهم بخاطر هزینه روزنامه رسمی از سهامی خاص پایین تر است.
 4. اگر خودمان اقدام به ثبت شرکت کنیم چقدر هزینه باید پرداخت کنیم؟ هزینه پست، پاکت، حق الثبت و حق التمبر و درج آگهی در روزنامه رسمی و پرداخت مالیات سرمایه حداقل 600 هزار تومان خواهد بود. اگر فرآیند ثبت شرکت را به موسسات ثبتی واگذار کنید کارمزد موسسه نیز به این مبلغ اضافه می گردد.
 5. چرا قیمت اعلامی موسسات ثبتی متفاوت است؟ امور خدماتی به علت فیزیکی نبودن همواره با قیمت های مختلف ارائه می گردند. هزینه ثبت یک شرکت با 2 نفر عضو و موضوعی 3 خطی و سرمایه کم به طور معقول با وکیل پایه یک دادگستری از 1.5 میلیون تومان می باشد.
 6. هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی چقدر است؟ هزینه درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی از ابتدای شهریور 1400 حداقل 303 هزار تومان برای یک خط موضوع و برای موضوعی 3 خطی با 3 نفر عضو حدودا 477 هزار تومان می باشد، هرچقدر موضوع طولانی تر باشد هزینه به نسبت طولانی تر خواهد بود.
 7. فرق روزنامه رسمی با کثیرالانتشار چیست؟ بعد از دریافت آگهی تاسیس شرکت، باید یک نوبت در روزنامه رسمی چاپ شود، اما در یک سال اخیر، درج آگهی تاسیس در روزنامه های کثیرالانتشار نیز اجباری شده اما زمانی برای آن تعیین نشده است و شما تا تغییرات بعدی می توانید انجام ندهید. هزینه روزنامه کثیرالانتشار با توجه به اینکه کدام روزنامه است متفاوت و معمولا از روزنامه رسمی گرانتر است.

برای استعلام هزینه تلفنی همین الآن تماس بگیرید       45403 021

هزینه کلی ثبت شرکت

در حالت کلی نمی توان یک رقم و عدد ثابت و از پیش تعیین شده را برای هزینه ثبت شرکت در نظر گرفت چرا که ارقام مربوط به هزینه ثبت شرکت برای انواع مختلف شرکت ها دارای تفاوت های بسیار زیادی بوده و معمولاً هزینه ثبت شرکتی که قصد راه‌اندازی و ثبت آن را دارید با توجه به نوع شرکت رقم متغیری خواهد بود. از جمله هزینه های قانونی پرداختی برای ثبت شرکت می توان به هزینه های تمبر ثبتی اشاره نمود که متفاوت است و در حالت کلی برای این که بتوانیم هزینه ثبت شرکت را به صورت دقیق محاسبه کنیم باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و فرم های مربوطه را تکمیل کرده تا هزینه ثبت شرکت به صورت دقیق مشخص شود. 

تعرفه مربوط به شرکت متفاوت است به عنوان مثال هزینه ثبت شرکت برای شرکت از نوع سهامی عام با یک شرکت از نوع تضامنی دارای تفاوت می باشد. اگر بخواهیم در این زمینه مثال دقیق تری را بیان کنیم می توان اینطور عنوان کرد که حداقل سرمایه برای شرکت سهامی خاص و همچنین موسسات غیر تجاری و موسسات مسئولیت محدود در ایران مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می باشد. در عین حال اگر شرکت مورد نظر افزایش سرمایه دهد این موضوع بر هزینه ثبت شرکت تاثیر مستقیم خواهد داشت. باید بگویم که هزینه ثبت شرکت و بر آورد آن از جمله اموری بسیار ضروری و مهم برای اعضای هیئت مدیره و شرکای شرکت های مختلف به حساب آمده که این افراد باید این موضوع را به صورت دقیق و جامع مورد بررسی قرار دهند و آن را در دستور کار خود بگذارند.

در ادامه توضیحات مفصلی در رابطه با تعرفه و هزینه های ثبت شرکت خواهیم داد اما قبل از آن با بخش هایی در روال ثبت شرکت با ما همراه باشید:

ثبت شرکت دارای بخش های مختلفی می باشد که همانطور که در بالا گفته شد عبارتند از:

 • هزینه کارمزد ثبت شرکت ( هزینه ای که موسسه دریافت می نماید )
 • حق الثبت شرکت که به هنگام تحویل پیش نویس به اداره ثبت پرداخت می شود
 • هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت که به اداره مالیات می بایست پرداخت شود
 • هزینه پست مدارک ثبت که بر عهده موسسه می باشد
 • هزینه روزنامه رسمی شرکت جهت درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور
 • هزینه روزنامه کثیر الانتشار جهت درج آگهی تاسیس در روزنامه کثیر الانتشار (روزنامه های محلی)

نکته: تمامی موسسات ثبتی هزینه ای که بابت حق الوکاله ثبت شرکت دریافت می نمایند با توجه به نوع شرکت ( بطور مثال مسئولیت محدود یا سهامی خاص) و تعدادی اعضای آن کم باشد یا زیاد به دلیل پیچیدگی آن، هزینه متفاوت تری دریافت می نمایند.

یعنی برای ثبت شرکت سهامی خاص آنهم با ۱۰ نفر عضو هزینه بیشتری نسبت به ثبت شرکت مسئولیت محدود با ۳ نفر عضو دریافت می نمایند.

امــــــــــا…

این افتخار را داریم که برای شرکت های مسئولیت محدود و سهامی خاص با هر تعداد اعضا هیئت مدیره یک قیمت و یک هزینه ثبت یکسان دریافت می نماییم.

هزینه ای که از مناسبترین قیمت های ثبت شرکت در تهران و سایر شهرستان ها می باشد.

حق الوکاله ثبت شرکت

هزینه حق الوکاله ثبت شرکت مبلغی است که در جهت پیگیری امور ثبت شرکت تا تحویل آگهی اداره ثبت شامل ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت، هزینه تعیین نام شرکت، تنظیم موضوع فعالیت شرکت، اساسنامه، صورتجلسات هیئت موسسین تا تحویل مدارک به پست و دریافت آگهی تاسیس شرکت.

حق الثبت شرکت

بعد از تحویل مدارک در قالب پاکت مخصوص به پست، پس از سه الی ۵ روز در سامانه مشخص می گردد که شرکت شما ثبت شده یا خیر.

وقتی که شرکت ثبت شده باشد یک برگه از طرف سامانه داده می شود به عنوان ” پیش نویس آگهی تاسیس ” که این برگه پیش نویس آگهی باید به اداره ثبت شرکت ها برده شود.

پس از امضا توسط وکیل، می بایست همانجا هزینه حق الثبت شرکت نقدا به صورت کارت کشیدن پرداخت گردد.

هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت

پس از ثبت شرکت و دریافت آگهی تاسیس، با رجوع به سایت اداره ثبت شرکت ها می بایست شماره تمبر سرمایه را دریافت و با مراجعه به سایت اداره مالیات کشور نسبت به پرداخت مالیات حق تمبر 0.5 در هزار سرمایه شرکت اقدام نمایید.

هزینه پست مدارک شرکت

بعد از ورود اطلاعات و تعیین نام شرکت و تنظیم مستندات، می بایست مدارک هویتی اعضا و مستندات تنظیم شده توسط ما، شامل اساسنامه، تقاضانامه و شرکت نامه و …. در پاکت مخصوص تاسیس شرکت قرار داده شده و تحویل مراکز پستی تعیین شده توسط اداره ثبت اسناد شود.

به هنگام تحویل پاکت پستی برای تاسیس باید مبلغ 35 هزار تومان پرداخت و مدارک را پست نمایید.

پس نهایتا هزینه پست مدارک برای تاسیس شرکت حدودا 30 الی 35 هزار تومان خواهد بود.

هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت

بعد از پست مدارک به اداره ثبت و دریافت تاییدیه سامانه و رجوع به اداره ثبت برای دریافت آگهی ثبت شرکت، تا زمانی که این آگهی ثبت در روزنامه رسمی شرکت آگهی نشده و به اطلاع عموم نرسد در واقع انگار شرکت شما ثبت نشده است.

پس حسن ختام ثبت شرکت، آگهی شدن ثبت شرکت شما در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار می باشد. که هزینه آگهی ثبت شرکت همان درج در روزنامه رسمی می باشد.

هزینه روزنامه کثیرالانتشار و رسمی جدا از هم بوده و بسته به میزان موضوع شرکت متفاوت می باشد. یعنی هرچه موضوع طولانی تر باشد هزینه روزنامه کثیرالانشتار شما نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه روزنامه کثیر الانتشار ثبت شرکت

ابتدا باید ذکر کنیم که هزینه آگهی روزنامه ها بسته به تعداد کادر و بزرگی آگهی متغییر می باشد.

پس هرچقدر موضوع فعالیت طولانی تر و تعداد اعضا بیشتر باشد تعداد خطوط آگهی شما بیشتر شده و مبلغ بیشتری برای درج آگهی در روزنامه رسمی باید پرداخت نمایید.

از ابتدای آذرماه سال 1400هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار برای دومین بار در سال افزایش یافته است که این افزایش بیش از 60 درصد است و امکان افزایش در سال 1401 نیز هست.

هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت از 303 هزار تومان و متغییر می باشد. 303 هزار تومان برای موضوعات خیلی کوتاه و برای موضوعات شرکت بلندتر و طولانی تر گاها تا بیشتر از 600 هزار تومان می باشد.

لیست کامل هزینه ثبت شرکت

هزینه های ثبت شرکت بایستی مبتنی بر اصل صداقت و همراه با شفافیت تمام باشد. یعنی هر شرکتی که به عنوان مثال مبلغ X را برای ثبت شرکت سهامی خاص تعیین می کند بایستی تمام جزئیات این مبلغ را که در مجموع از چه خدماتی و با چه هزینه ای حتی مشاوره ثبت شرکت قبل از شروع جز به جز تشریح نمایند.

در مورد سایر انواع شرکت ها نیز همینطور. ما در موسسه ثبت ملل تمام هزینه استفاده از خدمات موسسه خودمان را در جدول زیر برای متقاضیان تشریح  و منتشر می کنیم که پیش از اقدام به ثبت نیز با مراجعه به وب سایت ثبت ملل ریز هزینه هایی که باید بپردازید آگاه شوید.

ردیف

نوع شرکت

کارمزد موسسه بدون هزینه های واریزی (ریال)

مبلغ (ریال)

۱

ثبت شرکت سهامی خاص

کارمزد ثبت ملل 5/000/000      

000 /15/000

۲

ثبت شرکت مسئولیت محدود

کارمزد ثبت ملل 5/000/000      

000 /15/000

۳

ثبت موسسه

کارمزد ثبت ملل 5/000/000      

000 /2/000

۴

ثبت تعاونی

کارمزد ثبت ملل 50/000/000

150/000/000

5

تنظیم هر صورتجلسه تغییرات شرکت

کارمزد ثبت ملل 4/000/000

8/000/000

6

پیگیری اخذ کارت بازرگانی

کارمزد ثبت ملل 5/000/000 

20/000/000

7

پلمپ دفاتر

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

5/000/000

8

ثبت نام ارزش افزوده

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

15/000/000

9

ثبت نام و علائم تجاری (برند شخصی)

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

27/000/000

10

ثبت نام و علائم تجاری (برند شرکتی)

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

27/000/000

11

ثبت طرح صنعتی

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

27/000/000

12

ثبت اختراع

کارمزد ثبت ملل 5/000/000

35/000/000

13

روزنامه رسمی

در ادامه مطلب

 


مدت زمان و هزینه ثبت شرکت

مدت زمان ثبت یک شرکت از صفر تا صد یعنی چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی در بهترین حالت 12 روز کاری زمانبر خواهد بود. این در صورتی است که شرکت شما در عرض 7 روز به مرحله آگهی در اداره ثبت برسد. کمتر از این زمان امکان پذیر نبوده و انجام هزینه بیشتر در این زمینه تاثیری نخواهد داشت. هزینه ثبت آن هم بستگی به میزان اعضا و موضوع و نوع شرکت یا موسسه و سرمایه شرکت در صورتی که توسط موسسات ثبتی به ثبت برسد از 1.5 به بالاتر خواهد بود.

هزینه استعلام و ثبت شرکت های مختلف

هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود از صفر تا ۱۰۰ و بدون هیچگونه افزایشی، با سرمایه ثبتی 1/000/000 ریال (صد هزار تومان) به شرح ذیل است:

 •          ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 1.       هزینه مشاوره تخصصی با کارشناسان خبره و با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل: کاملاً رایگان
 2.       هزینه تعیین نام شرکت 1/000/000 ریال
 3.       هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره، پست و اقلامی از این دست حدوداً  2/500/000 ریال
 4.       حق الوکاله وکیل دادگستری حدوداً 5/000/000 ریال
 5.       هزینه حق الثبت 1/000/000 ریال
 6.       هزینه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی به طور میانگین و بر اساس تعداد کلمات و حروف اطلاعات ثبتی شرکت، از  ۲۵۵ تومان به بالا است.

 

نکته: پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت مدارک، اقدامی که مطابق با قانون تجارت ضروری است، اعلان عمومی از طریق انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار شرکت است.

هزینه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار بستگی به تعداد کلمات و حروفی دارد که روزنامه‌های فوق بر اساس اطلاعات شرکت منتشر می کنند. بطور مثال هزینه انتشار آگهی در روزنامه همشهری در شرایط مساوی، چند برابر هزینه انتشار آگهی در روزنامه ابرار است.

هزینه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی به طور میانگین و بر اساس تعداد کلمات و حروف اطلاعات ثبتی شرکت، از 2/550/000 ریال (دویست و  پنجاه و پنج هزار تومان) به بالا است.

مشاوره ثبت شرکت

 •         هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

بیشتر موسسات ثبتی هزینه ثبت یک شرکت سهامی خاص را بیشتر از شرکت با مسئولیت محدود در نظر می گیرند این موضوع به سبب این است که تعداد شرکا به هنگام تشکیل شرکت های سهامی خاص 5 نفر (حداقل) در نظر گرفته می شود در حالی که این تعداد در مورد شرکت های با مسئولیت محدود 2 نفر می باشد.

اما ما در موسسه ثبت ملل هزینه یکسانی برای ثبت هر دو نوع شرکت در نظر گرفته ایم. از این رو ریز هزینه های تاسیس شرکت سهامی خاص با سرمایه ثبتی 1/000/000 ریال (صد هزار تومان) آن در موسسه ما شامل موارد زیر است:

 1.       هزینه مشاوره تخصصی با کارشناسان خبره و با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل: کاملاً رایگان
 2.       هزینه تعیین نام شرکت 1/000/000 ریال
 3.       هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره، پست و اقلامی از این دست حدوداً 2/500/000 ریال
 4.       حق الوکاله وکیل دادگستری حدوداً 5/000/000 ریال
 5.       هزینه حق الثبت 1/000/000 ریال

 

البته هزینه های مذکور مربوط به هزینه های از ابتدا تا آگهی تاسیس است و پس از ثبت نیز دو مورد هزینه دیگر شامل هزینه چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و هزینه چاپ آگهی تاسیس در روزنامه کثیرالانتشار لازم است که پرداخت شود.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی به صورت میانگین از 2/550/000 ریال (دویست و  پنجاه و پنج هزار تومان) به بالا شروع می شود و با افزایش تعداد کلمات و حروف آگهی این میزان بالاتر می رود.

 •         هزینه ثبت موسسه غیر تجاری

هزینه های ثبت موسسه غیر تجاری از صفر تا ۱۰۰ و بدون هیچگونه افزایشی، با سرمایه ثبتی 1/000/000 ریال (صد هزار تومان)  به شرح ذیل است:

 1.       هزینه مشاوره تخصصی با کارشناسان خبره و با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل: کاملاً رایگان
 2.       هزینه تعیین نام شرکت 1/000/000 ریال
 3.       هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره، پست و اقلامی از این دست حدوداً 2/500/000 ریال
 4.       حق الوکاله وکیل دادگستری حدوداً 5/000/000 ریال
 5.       هزینه حق الثبت 1/000/000 ریال

 

نکته: پس از ثبت موسسه غیر تجاری در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت مدارک، اقدامی که مطابق با قانون تجارت ضروری است، اعلان عمومی از طریق انتشار آگهی ثبت موسسه در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار موسسه است.

هزینه‌های مربوط به انتشار آگهی ثبت موسسه در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار بستگی به تعداد کلمات و حروفی دارد که روزنامه‌های فوق منتشر می کنند.

هزینه انتشار آگهی ثبت موسسه در روزنامه کثیر الانتشار با توجه به نوع روزنامه انتخابی شما، تفاوت بسیاری دارد. با فرض بر اینکه روزنامه انتخابی شما روزنامه ابرار باشد، هزینه آن تقریباً با هزینه روزنامه رسمی یکسان است و به طور میانگین و بر اساس تعداد کلمات و حروف اطلاعات ثبتی موسسه، از 2/550/000 ریال (دویست و  پنجاه و پنج هزار تومان) به بالا است.

 •          هزینه ثبت شرکت تضامنی

 1.       هزینه مشاوره تخصصی با کارشناسان خبره و با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل: کاملاً رایگان
 2.       هزینه تعیین نام شرکت 1/000/000 ریال
 3.       هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره، پست و اقلامی از این دست حدوداً 2/500/000 ریال
 4.       حق الوکاله وکیل دادگستری حدوداً 5/000/000 ریال
 5.       هزینه حق الثبت 1/000/000 ریال

نکته: پس از ثبت شرکت تضامنی در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت مدارک و اوراق مهر و امضاء شده  ثبتی از قبیل اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره شرکت، اقدامی که مطابق با قانون تجارت ضروری است، اعلان عمومی از طریق انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار شرکت است.

 هزینه‌های مربوط به انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار بستگی به تعداد کلمات و حروفی دارد که  این روزنامه‌ها منتشر می‌کنند.

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در مورد هزینه های ثبت شرکت سوالی دارید که بدون پاسخ مانده است یا اگر تصمیم به ثبت شرکت با سرمایه‌ای بیش از مبالغی که در بالا به آن اشاره شده است دارید و همچنین در ارتباط با وظایف و تکالیف پس از ثبت شرکت نظیر پلمپ دفاتر، اخذ کد اقتصادی و غیره نیاز به استعلام قیمت دارید می‌توانید ضمن تماس با شماره  45403 021 با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی ثبت ملل مشاوره تخصصی رایگان داشته باشید.

 

⚖ موسسه ثبت ملل، تخصصی ترین مرکز ثبت شرکت، ثبت برند در ایران


لینک شبکه اجتماعی:

1- ویرگول

2- مداد

این مطلب در تاریخ 21 مرداد 1399 نوشته شد، و در تاریخ 5 شهریور 1401 ویرایش گردید.

موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403