کد فراگیر شرکتی چیست؟ | آموزش دریافت کد فراگیر شرکتی

کد فراگیر شرکتی چیست؟ | آموزش دریافت کد فراگیر شرکتی

درباره کد فراگیر شرکتی خود چه می دانید؟ آیا می دانید که می توان برای شرکت با مسئولیت محدود خود، اقدام به دریافت کد فراگیر شرکتی کنید؟ در این مقاله قصد داریم تا به طور کلی درباره دریافت کد فراگیر و همچنین آموزش ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به شما ارائه دهیم.

دیگر نوشته های مربوط به ثبت شرکت نوشته شده در 1 مهر 1399

درباره کد فراگیر شرکتی خود چه می دانید؟ آیا می دانید که می توان برای شرکت با مسئولیت محدود خود، اقدام به دریافت کد فراگیر شرکتی کنید؟ در این مقاله قصد داریم تا به طور کلی درباره دریافت کد فراگیر و همچنین آموزش ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به شما ارائه دهیم.

شما میتوانید با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل، اقدام به دریافت کد فراگیر شرکتی، در کمترین زمان ممکن کنید.

کد فراگیر شرکتی چیست؟

اگر یکی از اعضای شرکت شما، یک فرد غیر ایرانی است، نیاز دارد تا کد فراگیر را دریافت کند و پس از آن، اقدام به فعالیت در شرکت شما به عنوان یک عضو اصلی و یا کارمند کند.

شما به عنوان یک شخص ایرانی، دارای کد ملی هستید که می توانید با استفاده از آن، اقدام به انجام امور داخلی خود کنید و حال اگر یک شخص خارجی، بخواهد تا در یک شرکت کار کند و یا فعالیت هایی را در ایران به ثبت برساند، نیاز است تا کد فراگیر را دریافت کند.

لازم به ذکر است که کد فراگیر شرکتی برای اشخاص خارجی، فقط در ایران کاربرد دارد و شما میتوانید در کمترین زمان ممکن با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل، اقدام به دریافت آن کنید.

با دریافت کد فراگیر شرکتی، چه کارهایی میتوان انجام داد؟ - مزایای دریافت کد فراگیر

یک شخص خارجی، اگر در ایران کد فراگیر شرکتی را دریافت کند، می تواند از مزایای مختلفی بهره مند شود که عبارتند از:

•              شما می توانید به عنوان یک شخص خارجی، در ایران یک شرکت را به ثبت برسانید و یا یک حساب بانکی را افتتاح کنید.

•              امورات اداری با دریافت کد فراگیر شرکتی، امکان پذیر خواهد شد.

•              می توانید در شرکت های ثبت شده، به عنوان شریک، فعالیت کنید.

•              در آزمون های علمی کشور ایران و همچنین کنکور، می توانید شرکت کنید.

•              با دریافت کد فراگیر شرکتی، می توانید از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شوید.

•              اگر به دنبال گرفتن گواهینامه رانندگی هستید، نیاز دارید تا کد فراگیر را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کد فراگیر شرکتی – چگونه می توان کد فراگیر شرکتی دریافت کرد؟

شما می توانید به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی در ایران اقدام به دریافت کد فراگیر کنید.

مدارک مورد نیاز کد فراگیر شرکتی برای شخص حقیقی:

•              پاسپورت

•              اسکن عکس پرسنلی

اگر یک شخص، زیر ده سال سن داشته باشد، نیاز است تا پاسپورت قیم وی نیز ارائه داده شود.

مدارک مورد نیاز کد فراگیر شرکتی برای شخص حقوقی:

•              به همراه داشتن آگهی تاسیس شرکت

•              ارائه و معرفی نامه نوع شرکت شما

•              ارائه شماره ثبت شرکت

•              مشخصات و نام کشوری که در آن شرکت ثبت شده است.

•              ارائه نام شرکت به صورت فارسی و انگلیسی

دریافت کد فراگیر شرکتی به چه صورت است؟

با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل یا با استفاده از سایت، http://irsherkat.ssaa.ir/ می توانید اقدام به دریافت کد فراگیر کنید.

بر روی قسمت درخواست کد فراگیر کلیک کنید و سپس اقدام به کلیک بر روی ثبت درخواست کنید.

اطلاعات شخص باید به صورت واقعی و دقیق وارد شود و همچنین حقیقی / حقوقی بودن کاربر مشخص شود.

پس از آن بر روی ثبت کلیک کنید.

مجددا بر روی قسمت درخواست کد فراگیر کلیک کنید و اینبار بر روی پیگیری درخواست کلیک کنید.

شماره پیگیری و همچنین تصویر امنیتی را وارد کنید و وضعیت خود را می توانید مشاهده کنید.

این روند، می تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد و پس از آن کد فراگیر شرکتی خود را دریافت می کنید.

با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل، می توانید در کمترین زمان ممکن، اقدام به دریافت کد فراگیر شرکتی کنید.

نحوه ثبت شرکت برای افراد خارجی در ایران به چه صورت است؟

موسسه حقوقی ثبت ملل، می تواند برای شما در کمترین زمان ممکن، اقدام به دریافت کد فراگیر شرکتی و همچنین ثبت شرکت در ایران کند. در حالی که اقدام برای شرکت با مسئولیت محدود پیچیده نیست، مراحل مختلفی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تجارت خود را به درستی تشکیل داده اید.

نحوه درخواست برای شرکت با مسئولیت محدود

بسته به استانی که در آن شرکت با مسئولیت محدود شرکت با مسئولیت محدود را شروع خواهید کرد، ممکن است لازم نباشد همه مراحل ذکر شده در زیر را انجام دهید. دفتر بازرگانی استانی شما و همچنین موسسه حقوقی ثبت ملل، می تواند اطلاعات بیشتری در مورد مراحل خاصی که برای راه اندازی صحیح شرکت با مسئولیت محدود باید دنبال کنید به شما ارائه دهد و همچنین نیاز است تا کد فراگیر شرکتی را با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل، دریافت کرده باشید..

1. نام تجاری را برای خود انتخاب کنید

پس از دریافت کد فراگیر شرکتی، مهم است که مدتی را به فکر نام تجاری شرکت با مسئولیت محدود جدید خود بگذارید. علاوه بر انتخاب نام خوب برای تجارت و اهداف بازاریابی، به عنوان مثال، نامی که به شما کمک می کند تا هویت نام تجاری خود را ایجاد و تثبیت کنید، ملاحظات حقوقی مهم دیگری نیز وجود دارد.

همچنین، مطمئن شوید که نام تجاری پیشنهادی شما هیچ علامت تجاری موجود را نقض نمی کند. شما می توانید با جستجوی آنلاین با استفاده از سیستم جستجوی الکترونیکی مارک تجاری، پایگاه داده ای از علائم تجاری ثبت شده و برنامه های تجاری معلق قبلی که توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایران نگهداری می شود، برای نقض احتمالی بررسی کنید.

2. در دسترس بودن نام تجاری خود را بررسی کنید

پس از انتخاب نام تجاری، گام بعدی این است که مطمئن شوید کسب و کار دیگری از آن در استان شما استفاده نمی کند. دفتر تجارت استان شما باید بتواند اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی تعیین اینکه آیا شرکت دیگری قبلا از نام تجاری پیشنهادی شما استفاده می کند، در اختیار شما قرار دهد.

شما می توانید با استفاده از خدمات موسسه حقوقی ثبت ملل، اقدام به بررسی آزاد بودن نام شرکت دلخواه کنید.

3. اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود خود را ثبت کنید

هنگام ایجاد شرکت با مسئولیت محدود با کمک موسسه حقوقی ثبت ملل، باید مقالات سازمانی را در استان خود بایگانی کنید. اصطلاح "مقالات سازمانی" نامی است که در بیشتر استان ها استفاده می شود، اما استان شما ممکن است به سند با نام دیگری مانند گواهی تشکیل، کد فراگیر شرکتی و... تشکیل شود.

مقالات سازمان به طور معمول سندی است که به راحتی قابل پر کردن است و می توانید آن را از دفتر تجارت یا تشکیل پرونده استان خود تهیه کنید. در بسیاری از استان ها نیز ممکن است بتوانید یک نسخه خالی از فرم را به صورت آنلاین بارگیری کنید. در حالی که اطلاعات مورد نیاز از استانی به استان دیگر متفاوت است، شما معمولا فقط باید نام و آدرس شرکت با مسئولیت محدود و نام اعضای آن را ارائه دهید.

بعد از اینکه مقالات سازمانی خود را پر کردید، باید آن را همراه با هزینه پرونده مناسب در استان خود ثبت کنید. اداره مشاغل کوچک لیستی از پیوندها به دفاتر بازرگانی استانی را در وب سایت خود نگهداری می کند. این لیست را برای پیوند به دفتر بازرگانی استان خود بررسی کنید، جایی که می توانید در صورت وجود اطلاعات بیشتری در مورد مکان مناسب برای ثبت مقالات سازمان خود و همچنین هزینه پرونده لازم را به دست آورید.

4. یک حساب بانکی برای شرکت با مسئولیت محدود خود باز کنید

مهم است که شرکت با مسئولیت محدود شما حساب بانکی خود را داشته باشد تا بودجه کسب و کار شما را از وجوه شخصی اعضای خود جدا کند و موسسه حقوقی ثبت ملل می تواند در کمترین زمان، با استفاده از کد فراگیر شرکتی شما، اقدام به ایجاد حساب بانکی کند. بانک های مختلف برای افتتاح حساب بانکی برای یک شرکت شرکت با مسئولیت محدود مستندات مختلفی دارند. با بانک خود مشورت کنید تا ببینید چه اسنادی را باید هنگام افتتاح حساب شرکت خود بیاورید.

لینک کوتاه مطالب:


موسسه ثبت ملل

ثبت ملل
مشاوره تلفنی با مشاورین
021-45403